Rozhledna Travičná u Tvarožné Lhoty

Poloha:

 

Výčtem všech bodů, viditelných z rozhledny Travičná, vás rozhodně nechceme zdržovat. Naopak vám nabízíme její návštěvu a možnost vychutnat si pohled na krásy jižní Moravy přímo z ptačí perspektivy! Dopřejte si tento kouzelný zážitek i vy!

Železná rozhledna na Travičné u Tvarožné Lhoty slouží mimo turistické účely také jako vysílač mobilních operátorů. Nachází se na kopci Travičná asi 2 km od obce Tvarožná Lhota směrem na jihovýchod a přibližně 20 km od Hodonína směrem na severovýchod. Oficiálně byla rozhledna zpřístupněna 29. dubna 2001.

Rozhledna je položena v nadmořské výšce 380 metrů. Její celková výška je 52,6 metrů. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 33,6 metrů a naskýtá se z ní výhled na jihozápadní stranu směrem na Hodonín a Pálavu. Směrem na severozápad je vidět Ždánický les a Chřiby. Spatřit můžete i hrad Buchlov a kapli sv. Barbory. Směrem na sever jsou vidět jezera u Ostrožské Nové Vsi a za Veselím nad Lužnicí je vidět i Uherské Hradiště a Hostýn. Severozápadní strana vám nabídne poutní místo Svatý Antoníček u Blatnice. Je možné spatřit i Bílé Karpaty s nejvyšším bodem Velkou Javořinou.
Na vyhlídkovou plošinu vede celkem 177 schodů.

K rozhledně se dostanete snadno. Pokud jedete od Strážnice, vydejte se do Tvarožné Lhoty a pokračujte až k vodní nádrži Lučina. Cesta povede stoupáním, na jehož konci je odbočka k rozhledně.

Výstavbu věže iniciovala společnost Eurotel. Na základě dohody mezi touto společností a Správou CHKO Bílé Karpaty byl na věži vybudován i vyhlídkový ochoz pro turisty, takže věž slouží současně jako rozhledna a vysílač všech tří mobilních operátorů.

Rozhlednu postavila firma VALPO Zlín s.r.o. Se stavbou se začalo roku 2000 a ještě téhož roku byla hotová, a to během čtyř měsíců. Stavbu projektoval Ing. Josef Pivoda.

Oficiální otevření se uskutečnilo 29. dubna 2001. Rozhledna Travičná se tak stala první rozhlednou, umístěnou v CHKO Bílé Karpaty.

Při návštěvě rozhledny budete kromě výhledu z věže moci shlédnout i expozic, zaměřenou na zdejší region. Seznámíte se s rostlinami, geologií a zvířaty v Bílých Karpatech, dozvíte se něco o mlýně v Kuželově a místních lidových tradicích Horňácka.

 

Autor: Andrea ŠtyndlováByla pro Vás tato stránka zajímavá? Sdílejte ji! Děkujeme.

Navštivte v okolí

VÝLETY S DĚTMI Botanické zahrady Církevní památky
Cyklotrasy a cyklostezky Hory a vrcholy Hrady a zámky
Jeskyně Mosty Muzea
Stezky / Naučné stezky Obce a města Památníky
Přírodní zajímavosti Rozhledny Technické památky
Vojenské památky Zahrady / Parky / Relaxace ZOO
Zříceniny

Ubytování v okolíChata Moravská chalupa

Moravský Písek - Ukázat na mapě

Vzdálenost: 14.4 km

Chata Moravská chalupa
 • Domácí zvířata povolena
 • Internet
 • Nekuřácké pokoje
 • Parkoviště
 • Restaurace v okolí
 • TV / SAT

Hodnocení zákazníků:

Více informací
Penzion BalonCentrum

Buchlovice - Ukázat na mapě

Vzdálenost: 26.1 km

Penzion BalonCentrum
 • Internet
 • Nekuřácké pokoje
 • Parkoviště
 • Restaurace v objektu
 • TV / SAT

Hodnocení zákazníků:

Více informací