ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Nový Jičín – Kojetín – Straník – Jasenice – Valašské Meziříčí + Zpět vlak

Středně náročný výlet krajinou na rozhraní valašska a moravy. Cestou je možno zahlédnout rozličné zejména přírodní památky.
Vyjeďte ze středu města od místního informačního centra. Mimo něj najdete nedaleko také muzeum Novojičínska a Žerotínský zámek. Po červeném značení se nechte vyvést z města, kde se na ulici Skalka připojí cyklotrasa č. 6175. Úsek cesty do Kojetína je poměrně dlouhý a obsahuje nepříjemné stoupání ke Ski areálu Svinec. Zpříjemnit si ho můžete informacemi z tabulí naučných stezek Františka Palackého či Novojičínské kopretiny. Od sjezdovky do obce Kojetína vás čeká docela mírný a pohodový sjezd.

Valašské Meziříčí

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Divadelní 2087/14, Nový Jičín
GPS: 49.59235330, 18.00556470
Nový Jičín – Kojetín – Straník – Jasenice – Valašské Meziříčí + Zpět vlak map

Nový Jičín – Kojetín – Straník – Jasenice – Valašské Meziříčí + Zpět vlak - zajímavosti

Kousek od vesnice ve směru vaší trasy je malá přírodní rezervace s názvem Pikritové mandlovce. Jedná se o lom, ve kterém byly nalezeny výlevy lávy. Pokračujte k rozcestníku Strážnice. Od tohoto zastavení vás opět čeká stoupání a také sjezd, který je prudkostí podobný tomu předešlému. Silnice vede zalesněnou oblastí, což může být nepatrná výhoda, zejména v letním horku.

Sjezdem se dostanete do obce Straník, při jejím začátku na levé straně najdete další přírodní památku, tentokrát ale s názvem PP Polštářové lávy ve Straníku, v centru dejte pozor na odbočení trasy směrem doprava. Následující přejezd do obce Hostašovice povede mírným stoupáním po úbočí kopce otevřenou krajinou. Hostašovicemi jenom profrčíte,  na jejich začátku změníte cyklotrasu na cyklotrasu č.6214. Čekají vás dva relativně příjemné kilometry zvlněné krajiny s výhledem. Zhruba v poslední třetině cesty odbočujte doleva neznačená silnice. Vydejte se po ní. Nejedná se o žádnou zajížďku, spíše naopak. Vede k přírodní památce Jasenice, zatopenému vápencového lomu.

Od lomu přejeďte na hlavní silnici a po cyklotrase č.6217 dojedete přes obec Mstěnovice pohodlně až do Valašského Meziříčí. Pokud zvolíte železniční dopravu, jeďte po ulicích Masarykova, Hřbitovní a Nádražní k vlakové stanici.

 

Autor: Martina Zapletalová