ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Ústí nad Orlicí – Řetová – Dlouhá Třebová + zpět vlak

Trasa vás zavede do rekreační oblasti Řetová. Výlet vede klidnou krajinou a není dálkově ani výškově náročný. Na své si tedy přijdou rodiny s dětmi a rekreační cyklisté.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Smetanova, Ústí nad Orlicí
GPS: 49.97243080, 16.39947640
Ústí nad Orlicí – Řetová – Dlouhá Třebová + zpět vlak map

Ústí nad Orlicí – Řetová – Dlouhá Třebová + zpět vlak - zajímavosti

Z města Ústí nad Orlicí vyjíždíte po cyklotrase č.4048. Na úvod vás čeká krátké prudké stoupání, které je však vedeno pomocí krátkých serpentýn po kvalitním povrchu, takže by nemělo být příliš těžkým oříškem. Na jeho pomyslném vrcholu je umístěn rozcestník "Nad Vlčím dolem". Od něj již budete klesat pozvolným tempem.

Po zhruba dvou kilometrech cyklostezka uhýbá na menší silnici do obce Řetová. Zde se převýšení vyrovnává a vy nastoupáte mírné výškové metry. To už se však ocitáte v samotné obci, kterou projedete po cyklotrase. Zhruba v půli vesnice trasa odbočuje do krajiny a přidává se k Naučné stezce "Okolo obce Řetová". Po ní dojedete až k rozcestníku nazvaném "Na Mandlu". Do samotné
rekreační oblasti se zajeďte pouze podívat a opět se vraťte, neboť zde již není značená cyklotrasa a cesty vedou lesním porostem po složitém terénu. V oblasti se můžete těšit na rybník určený ke koupání a drobné občerstvení.

Od rozcestníku se vydejte po asfaltové silničce směrem na východ, na spodní konec vesnice Řetová. Zde vaši cestu protne cyklotrasa č.4047 na kterou se napojíte a pojedete směrem na jih, k místu nazvanému Malý Přívrat. Nedaleko od tohoto rozcestníku se nacházejí tři relativně veliké rybníky, jistě je ze silnice uvidíte. Nedlouho potom přijedete k začátku obce Přívrat, tady dejte pozor a přejeďte na cyklotrasu č.4051.

Na začátku tohoto úseku překonáte drobné stoupání a cesta vás přivede do lesa. Za jeho koncem už pohodlně z kopce dosvištíte až do Dlouhé Třebové, kde je vlaková stanice. Vlak vás podle libosti doveze buď do Ústí nad Orlicí nebo do známého železničního uzlu Česká Třebová.

 

Autor: Martina Zapletalová