ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Zruč nad Sázavou – Vlastějovice + Zpět vlak

Velmi lehká trasa vhodná pro začínající cyklisty, rodiny s dětmi nebo jako odpolední vyjížďka. Pro návrat je určená vlaková doprava.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Průmyslová 55, Zruč nad Sázavou
GPS: 49.74093060, 15.10381470
Zruč nad Sázavou – Vlastějovice + Zpět vlak map

Zruč nad Sázavou – Vlastějovice + Zpět vlak - zajímavosti

Nejdříve se zastavte přímo ve městě a prohlédněte si místní zámek s upraveným parkem a nedaleké Království panenek. Zájemci tu mohou získat i turistickou známku. Od zámku pokračujte po cyklistické trase č. 19 po Malostranské ulici pryč z města. Zanedlouho se octnete na břehu nad řekou Sázavou u osady Vebř. Z ní je to již blízko k zastávce Horka nad Sázavou. Kromě zastávky se zde nachází i kemp a penzion. V letním čase je kemp a tedy i celá řeka obsazena množstvím vodáků. Není špatné v těchto místech přejet řeku a zajet se podívat do samotné vesničky.

Pěknou odpočinkovou chvilku si totiž můžete udělat na místním zámku, který leží pár set metrů dál po modré značce.  V další části trasy se cyklotrasa odtáčí od řeky a vede společně s kolejemi volnou krajinou. Před obcí Březina překoná nízký kopeček a poté opět přilne k břehům řeky. V Březině je možno také nastoupit na vlak, případně si prohlédnout starý železniční most a za ním ležící krátký tunel. K němu však musíte absolvovat cestu pěšky, po kolejích.

Dále pokračujte proti proudu Sázavy. Cesta vás zavede do velikého oblouku se skálami a chatkami podél cesty, jedná se o opravdu pěkný koutek posázaví. Jelikož cesta kopíruje tok řeky, nemusíte se bát žádného příkrého stoupání. Na druhé straně vyjedete přímo ve Vlastějovicích. Za návštěvu v této vesničce stojí zámek, v případě, že vám zbývají síly můžete se zorientovat na další pokračování výletu pomocí rozcestníku přímo u zámku. Dále můžete vyjet po silnici na Budčice, kde na Sázavě stojí zachovalý mlýn. Vy ostatní nasedněte na místní lokálku a nechte se odvést zpět do Zruče nad Sázavou.

 

Autor: Martina Zapletalová