ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Národní technické muzeum Praha

Národní Technické muzeum bylo otevřeno již v roce 1910, ale nutno upozornit, že první jeho expozice nebyla umístěna ve funkcionalistické budově, kterou známe dnes, ale ve Schwarzenberském paláci na Hradčanech. Tato moderní budova pak byla vystavěna až v letech předválečných (1938-1942) a architektonicky koresponduje se sousedící budovou Národního zemědělského muzea. Muzeum je po nedávné rozsáhlé rekonstrukci. Práce na muzeu byly kompletně dokončeny v roce 2012 a od té chvíle opět slouží plně široké veřejnosti.

Národní technické muzeum Praha Národní technické muzeum Praha Národní technické muzeum Praha Národní technické muzeum Praha

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Kostelní 1320/42, Praha 7 - Holešovice
GPS: 50.09762000, 14.42485970
Národní technické muzeum Praha map

Národní technické muzeum Praha - zajímavosti

V současnosti pod jednou střechou naleznete mnoho trvalých i dočasných expozic, které dokumentují vývoj mnoha technických oborů, včetně přírodních věd exaktních věd a průmyslu. Aktuálně se zde nachází rozsáhlé expozice Architektury, stavitelství a designu, je zde i Muzeum dopravy, Fotografický ateliér, Muzeum hornictví, Muzeum hutnictví, Expozice s tématem: Chemie kolem nás, dále je tu expozice Interkamera, Měření času, Muzeum tiskařství, Technika v domácnosti a Technika hrou s výstavou TOP SECRET.

Expozice jsou vytvořeny interaktivním způsobem. Nejenže tu jsou shromážděny vzácné exponáty, ale expozice se snaží působit na všechny lidské vjemy. Pro lepší pochopení jsou zde výstavy udělány tak, aby si je děti mohly osahat a vyzkoušet. Návštěva Národního Technického muzea je proto ohromná zábava, která není dobrým nápadem, jen ve dnech, kdy mrzne anebo lije. Muzeum je dobře klimatizované, příjemně je tu proto i v tom největším vedru.

 

Autor: Adriana Dosedělová