ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Čabárna

Zajímá Vás rybolov a vše s ním spojené? Pak byste určitě neměli vynechat návštěvu vodního parku Čabárna, kde se dozvíte spoustu užitečných informací a budete si i moci zarybařit.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Olšany 220, Brandýsek
GPS: 50.17654610, 14.13777720
Čabárna map

Čabárna - zajímavosti


Vodní park Čabárna naleznete v těsném sousedství Kladna při silnici mezi Švermovem a Brandýskem na Týneckém potoce. Celý prostor prošel rekonstrukcí, vzhledem ke znečištění a odpadům z nedalekých dolů, které dnes již nejsou v provozu. Po rekonstrukci došlo k zarybnění rybníků.


Na trase kilometrové naučné stezky si můžete prohlédnout jezírka s více než osmdesáti druhy vodních rostlin.  Mezi nimi vynikají především lekníny. Následuje botanická expozice s chráněnými druhy rostlin a živočichů, terária s hady a ještěry a speciální chovné zařízení pro vodní savce. V okolí jezírek můžete pozorovat drobné obojživelníky, vodní ptactvo, okrasné bažanty, černé labutě, ale i nutrie, lišky či mývaly. Ve velkém akváriu uvidíte vzácné barevné koi kapry a velké sumce.


Na místních rybnících je umožněn rybolov bez rybářského lístku. V místní prodejně si také můžete zakoupit lekníny nebo příslušenství k jezírkům či akváriím.


Nedaleko Čabárny můžete navštívit záchrannou stanici občanského sdružení AVES, která zajišťuje pomoc a ochranu zraněným či handicapovaným živočichům. Po jejich uzdravení jsou vraceni zpět do přírody.

 

Autor: Marie Bukovinská