ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna Rovnina u Uherského Hradiště

Nechte se zlákat výhledem na Vizovické vrchy z rozhledny Rovnina u Uherského Hradiště a nebudete litovat! Tato železná stavba slouží nejen jako rozhledna, ale též coby vysílač mobilního operátora.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Uherské Hradiště 541, Uherské Hradiště
GPS: 49.07149600, 17.51318300
Rozhledna Rovnina u Uherského Hradiště map

Rozhledna Rovnina u Uherského Hradiště - zajímavosti

Nachází se v nadmořské výšce 336 metrů na návrší Rovnina, přibližně 3 km od Uherského Hradiště směrem na východ. Zpřístupněna byla roku 2003.

Její celková výška je 49,5 metrů a vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 24 metry ad zemí. Vede k ní celkem 125 schodů a naskýtá se z ní výhled na Vizovické vrchy, Bílé, Karpaty, Nízký Jeseník, Pálavu nebo Uherské Hradiště.

K rozhledně se můžete vydat pěšky přímo z centra Uherského Hradiště, odkud sem vede zelená turistická značka. Z části Uherského Hradiště- Mařatice vede od hřbitova asfaltka. Její stav je ale horší, takže není tak dobře sjízdná. Pak jeďte kolem Javorovce do Mistřic.

Během turistické sezóny, tj. od dubna do konce října, je rozhledna otevřena denně a ochoz je volně přístupný.

Zdejšímu návrší Rovnina, na kterém je rozhledna umístěna, se někdy říká též Rochus. Vyhlídkový ochoz rozhledny je vybudován na vysílači společnosti Eurotel. Se stavbou se začalo v září roku 2002, ovšem radnice společnosti stanovila podmínku, že věž musí být opatřena veřejně přístupnou vyhlídkovou plošinou. Celkové náklady na stavbu rozhledny se tehdy vyšplhaly na 11 milionů korun. Autorem projektu je Josef Pivoda a stavbu zrealizovala firma Valpo s.r.o.


Rozhledna byla slavnostně otevřena 16. září 2003.

 

Autor: Andrea Štyndlová