ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

S dětmi na výlet do Stromovky v Českých Budějovicích

Pokud pobýváte se svými dětmi v Českých Budějovicích nebo v jejich blízkém okolí, zajisté přemýšlíte, kam vyrazit na procházku. Možná hledáte prostředí, kde si budete moci zaběhat, zajezdit na kolečkových bruslích nebo na kole a zároveň prostor, kde můžete nechat vaše děti bez obav volně pobíhat? V tom případě doporučujeme park Stromovka v Českých Budějovicích. Se Stromovkou v Praze má ale společné pouze jméno.

S dětmi na výlet do Stromovky v Českých Budějovicích S dětmi na výlet do Stromovky v Českých Budějovicích S dětmi na výlet do Stromovky v Českých Budějovicích S dětmi na výlet do Stromovky v Českých Budějovicích S dětmi na výlet do Stromovky v Českých Budějovicích S dětmi na výlet do Stromovky v Českých Budějovicích S dětmi na výlet do Stromovky v Českých Budějovicích

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Bagr, České Budějovice
GPS: 48.97004420, 14.46043140
S dětmi na výlet do Stromovky v Českých Budějovicích map

S dětmi na výlet do Stromovky v Českých Budějovicích - zajímavosti

Kde Stromovku najdete?

Tento park se nachází nedaleko Výstaviště České Budějovice. Severní část parku je ohraničena ulicí Na Zlaté stoce, východní část ulicí Na Dlouhé louce a jižní část vede podél ulic Litvínovická a Pod Stromovkou. Samotný park naleznete jednoduše. Stačí, když z ulice Na Dlouhé louce odbočíte ke Kauflandu. U Kaflandu pak můžete zaparkovat svůj vůz a vydat se do samotné Stromovky, která se za tímto obchodním domem rozprostírá.

Ke Stromovce je možné dojet také autobusem či trolejbusem MHD, případně dojít pěšky. Z centra to opravdu není daleko.

Co ve Stromovce najdete?

Stromovka je především největším parkem v Českých Budějovicích. Má rozlohu 68 hektarů. Kromě nádherné přírody a pečlivě udržovaného lesoparku zde naleznete nejrůznější chodníky, cestičky a stezky, kterými se můžete volně procházet. Místním je velmi dobře znám rybník Bagr s ostrůvkem, na kterém se pořádají různé menší akce.

Sportovní vyžití i relaxační aktivity

V parku můžete využít jak asfaltové, tak i nezpevněné stezky pro své procházky, výlety na kole i inline bruslení.

Rodiče s menšími dětmi s oblibou využívají moderní hřiště s prolézačkami, klouzačkou, houpačkami a důmyslným herním systémem.

Starší děti a dospělí si zase mohou zahrát na asfaltových hřištích volejbal a basketbal. Ve Stromovce se hrává také fotbal.

Pokud budete chtít jen tak vychutnávat krásy okolní přírody, můžete se posadit na některé z mnoha laviček. Případně si můžete vzít deku, posadit se na ni do posekané trávy a uspořádat rodinný piknik.

Kdy Stromovku navštívit?

Vzhledem ke svému zaměření a nádherné přírodě je Stromovka vhodná k celoročnímu užívání. Můžete sem zavítat v pěkných letních dnech, ale stejně dobře také v zimním období, kdy je krajina pro změnu pokrytá sněhem. Procházky jsou zde zajímavé za každého počasí.

Pro jak staré děti je Stromovka vhodná?

Určitě pro všechny, bez rozdílu věku! S nejmenšími sem můžete vyrazit na procházku s kočárkem, po zpevněných cestách se vám tu bude dobře chodit i v zimě. S batolaty i předškoláky využijete dřevěného dětského hřiště a se školáky a studenty zase hřiště na basketbal, volejbal či fotbal, případně se společně projedete na kole a na bruslích.

Pokud tedy hledáte místo pro aktivní i pasivní odpočinek, Stromovku v Českých Budějovicích určitě navštivte.

 

Autor: Pavlína Šustrová