ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Dinopark Vyškov - v lese s dinosaury

Přemýšlíte, kam vyrazit o víkendu s rodinou? Dětem i dospělým se jistě bude líbit v malé zoologické zahradě ve Vyškově i v Dinoparku, který k ní patří. Na společnou vstupenku se dostanete do obou míst.

Dinopark Vyškov - v lese s dinosaury Dinopark Vyškov - v lese s dinosaury Dinopark Vyškov - v lese s dinosaury Dinopark Vyškov - v lese s dinosaury Dinopark Vyškov - v lese s dinosaury Dinopark Vyškov - v lese s dinosaury Dinopark Vyškov - v lese s dinosaury Dinopark Vyškov - v lese s dinosaury

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Cukrovarská 424/9, Vyškov-Město
GPS: 49.27404190, 16.99788860
Dinopark Vyškov - v lese s dinosaury map

Dinopark Vyškov - v lese s dinosaury - zajímavosti

Zoologická zahrada ve Vyškově byla propojena s Dinoparkem v roce 2006, kdy byl na konci města Vyškova zbudován. Díky tomu se tento komplex stal jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů na jižní Moravě. A co vše tu uvidíte?

Vedle 133 druhů nebo plemen zvířat v počtu téměř 500 kusů v ZOO se můžete s dětmi projít lesíkem, kde je rozmístěno 28 figur dinosaurů - některé z nich jsou pohyblivé a ozvučené. Navštívit můžete také 3D kino, vstupné do něj je obsaženo také už ve vstupence, neplatí se nic navíc.

Děti si mohou vyzkoušet práci paleontologů na dětském paleontologickém hřišti. Na výpravu do minulosti zve potom malý pavilon, kde jsou ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni vystaveny opravdové artefakty nalezené při paleontologických pracích, například obtisk křídel pravěké vážky nebo zkamenělý trilobit.

 

Autor: Martina Limbergová