ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Šikland

Přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit na víkendový výlet nebo i na celou dovolenou? Hledáte místo, kde se ani na chvíli nebudou nudit? Pak určitě popřemýšlejte o návštěvě Šiklandu, zábavního centra s nejširší nabídkou všech možných služeb v Česku. Skládá se celkem ze tří areálů, které nabízí téměř nepřetržitou zábavu.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Zvole 49, Zvole nad Pernštejnem
GPS: 49.47550390, 16.16719110
Šikland map

Šikland - zajímavosti

Hlavním a největším z nich je areál Šiklův mlýn ve Zvoli nad Pernštejnem. Nejstarší částí a centrem tohoto areálu je Westernové městečko, jehož první stavby začaly vznikat už v roce 1994. Třikrát denně tu můžete shlédnout westernové představení, při kterém si budete připadat jako na Divokém západě. V přírodním amfiteátru se také střídají divadelní představení, taneční a zvířecí show. Kromě toho se v městečku nabízí po celý den další zajímavý program, soutěže a akce pro děti, skákací hrady, vláček, trampolíny, zrcadlový labyrint, jízda na koni, lukostřelba či rýžování zlata. Je tu také menší zoopark, letiště, odkud se pořádají vyhlídkové lety, přírodní aquapark s divokou řekou a offroad a military zóna, kde si obzvlášť tatínci přijdou na své při jízdě čtyřkolkami, upravenými bojovými vozidly nebo při paintballu. Můžete se tu ubytovat podle svých možností, od kempu, přes chaty až po hotely. V červenci a srpnu je Šiklův mlýn otevřen nonstop.

V nedaleké Dolní Rožínce se můžete příjemně bát ve společnosti strašidel a pohádkových bytostí ve strašidelném zámku Draxmoor. Ten byl vybudován z historické budovy bývalého pivovaru a je zajímavou ozdobou náměstí. Potkáte tu čarodějnice, kostlivce, zakleté prince, monstra, rytíře a další obyvatele. Atmosféru dokreslují zvuky, ze kterých místy až přebíhá mráz po zádech. Draxmoor má otevřeno v květnu, červnu a září o víkendech, v červenci a srpnu každý den.

Třetím areálem je Fotopark Krokodýl v Dolní Rožínce, kde si budete moci pořídit unikátní fotografie ze všech koutů světa, z pohádek či historie. 2D obrazy doplněné plastickými detaily vytváří perfektní iluzi reality. A čekají vás tu i tři opravdoví aligátoři, které si můžete prohlédnout. Tento areál má otevřeno stejně jako Draxmoor.

 

Autor: Martina Limbergová

Autor fotografií: Lenka Marešová