ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

S dětmi do ZOO Dvůr Králové nad Labem

Nacházíte se zrovna ve Dvoře Králové nad Labem nebo v blízkém okolí? Pokud ano, určitě kromě prohlídky samotného města se svými dětmi nevynechejte ani místní ZOO.

S dětmi do ZOO Dvůr Králové nad Labem S dětmi do ZOO Dvůr Králové nad Labem S dětmi do ZOO Dvůr Králové nad Labem S dětmi do ZOO Dvůr Králové nad Labem S dětmi do ZOO Dvůr Králové nad Labem

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Štefánikova 1029, Dvůr Králové nad Labem
GPS: 50.43226000, 15.78662000
S dětmi do ZOO Dvůr Králové nad Labem map

S dětmi do ZOO Dvůr Králové nad Labem - zajímavosti

Autem, autobusem, vlakem i na kole

Dvůr Králové nad Labem najdete v Královéhradeckém kraji, konkrétně v okrese Trutnov. Do ZOO můžete přijet autem, parkoviště je přímo u vstupní brány.
Pokud zvolíte autobus, vystoupíte v centru města, ze kterého půjdete do ZOO pěšky asi 20 minut.
Jestliže pojedete vlakem, vystoupíte ve stanici Dvůr Králové nad Labem. Zastávka je poněkud vzdálenější, počítejte tedy s delší, asi hodinovou, procházkou směrem do ZOO. V létě můžete využít městskou autobusovou dopravu.
Přijet můžete také na kole, které necháte přímo u ZOO na parkovišti.

Africká zvířata a mnoho dalšího

ZOO Dvůr Králové se zaměřuje především na chov afrických zvířat, avšak najdete zde i zvířata odjinud. Se svými dětmi budete moci obdivovat například:

- ostrůvek s lemury kata
- velkou voliéru s ibisy a jiným ptactvem, kterou se dá procházet
- tygry ussurijské a další šelmy
- vodní a ptačí světy
- pavilon slonů i s modelem mamuta
- pavilon hrošíků liberijských
- primáty – orangutany, šimpanze…
- zebry, buvoly, nosorožce i žirafy
- lvy a mnoho dalšího

Pravěk

Děti školou povinné a studenti určitě ocení obrazy Zdeňka Buriana, které jim přiblíží život pravěkých zvířat. Burianovy obrazy dinosaurů působí vskutku velmi realisticky. Kromě toho budete moci navštívit expozici Svět dinosaurů s 13 modely dinosaurů a plazů v životní velikosti. Obdivovat budete moci i 12metrového tyranosaura rexe.

Safari

Unikátem královédvorské ZOO je bezesporu Safari, do kterého se dostanete speciálním Safaribusem, z něhož budete mít výhled na volně pobíhající antilopy, zebry nebo třeba na pakoně. Celá trasa měří asi 4 km a jízda po ní trvá asi 15 minut. Během ní řidič upozorňuje cestující na tamější zajímavá místa, jevy, i zvířata. Vzhledem k otevřenému Safaribusu (bez oken, s posezením i na střeše) je tato atrakce přístupná v letní sezóně a za pěkného počasí.

Vláček

Jestliže máte malé děti, určitě oceníte možnost jízdy po ZOO vláčkem, kterým se dostanete až k bráně do samotného Safari. Zde pak v létě můžete přestoupit na Safaribus.

Vše pro děti

Děti se mohou vydovádět na různých prolézačkách, houpačkách, v dětské ZOO a na dalších stanovištích určených přímo pro ně. Mohou se také nechat povozit na ponících. Vše je tu bezbariérové, pohodlně se vám tu bude jezdit i s dětským kočárkem. Terén je příjemný, můžete tedy i malé děti vypustit a nechat je volně cupitat.

V ZOO máte také několik možností občerstvení – např. občerstvení U Slonů, zahrádku U Nosorožců, gril Rotunda, gril U Tygrů. Můžete také navštívit místní restaurace přímo v areálu – restauraci U Plameňáků, restauraci U Lemura, pizzerii U Žiraf.

Jestliže si budete chtít odnést nějaký ten suvenýr, plyšovou žirafu či opici, určitě navštivte některý z místních obchůdků.

Pro každého

Tato ZOO je celkově určená pro každého – pro rodiny s dětmi, seniory i pro školní skupiny. Můžete sem vzít děti v kočárku i děti předškolního a školního věku. Výlet do ZOO Dvůr Králové nad Labem jistě ocení i studenti středních škol.

 

Autor: Pavlína Šustrová