ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

S dětmi za modely vlaků do Domažlic

Trávíte svoji dovolenou s dětmi v blízkém či vzdálenějším okolí Domažlic? Potom určitě nevynechejte návštěvu tohoto krásného města! A pokud chcete zažít něco zajímavého a zábavného, zajděte si na modelovou železniční show!

S dětmi za modely vlaků do Domažlic S dětmi za modely vlaků do Domažlic

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Máchova 134, Domažlice
GPS: 49.44295810, 12.92305920
S dětmi za modely vlaků do Domažlic map

S dětmi za modely vlaků do Domažlic - zajímavosti

Autem, pěšky i na kole

Modelovou železniční show najdete v jednom z domů v Máchově ulici, konkrétně na adrese Máchova 134, Domažlice. Parkoviště zde není, ale budete moci zaparkovat podélně u silnice. Jelikož má majitel železniční show v celém areálu kamery, můžete na zahradě zaparkovat svá kola, pokud se rozhodnete pro cyklovýlet, případně kočárky, pokud dorazíte s malým dítětem. Můžete sem přijít i pěšky, místo se nalézá asi 10 minut chůze od domažlického náměstí.

O co jde?

Za branou vás ve svém domku uvítá přednosta stanice oblečený do dobové uniformy z roku 1942 a provede vás celou show za přítomnosti nejrůznějších světelných a zvukových efektů. Ocitnete se v místnosti, které vévodí obrovská modelová železnice s nejrůznějšími vlakovými soupravami. Budete sledovat jízdu jednotlivých vlaků, zúčastníte se i velké vlakové loupeže, projedete se nejrůznějšími trasami, a to i těmi zahraničními. Uvidíte mašinky parní, dieselové i elektrické. Hýbat se budou i auta, lidé, zvířata a stromy. Chvíli bude hrozit i velká srážka dvou vlaků jedoucích proti sobě. Pan přednosta pojímá výklad jako velkolepou show, navíc velice vtipně doprovázenou vlastními komentáři. Baví se tu dobře velcí i malí, 50 minut programu uteče jako nic. Celou show budete moci sledovat i na čtyřech LCD monitorech rozmístěných tak, aby na ně diváci dobře viděli.

Po vlastní show si mohou děti zakoupit různé tematické hračky (mašinka Tomáš apod.), dospělí zase nějaké ty suvenýry apod. Venku bude děti čekat mašinka, na které se mohou za doprovodu hudby svézt.

Show pro všechny

Modelovou železniční show můžete navštívit se svými dětmi, rodiči, prarodiči. Je vhodná pro každého. Nejvíce bude bavit asi děti předškolního a školního věku, na své si ale přijdou i teenageři.

50 minut kdykoli v roce

Vláčky zde jsou k vidění každý den v roce, můžete sem zavítat za jakéhokoli počasí. Pro rodiny s dětmi je celá expozice jako stvořená a děti bude opravdu bavit!

 

Autor: Pavlína Šustrová