ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Hrad Velhartice jako ideální místo pro návštěvu s dětmi

Octli jste se v okolí Sušice nebo Klatov a přemýšlíte, kam s dětmi na výlet? Můžete zvolit hrad Velhartice. Že vám je název nějak povědomý? Určitě si z dob základní školy pamatujete na Buška z Velhartic. Hrad, s nímž je jméno pana Buška navždy spjato, byl založen v letech 1290 – 1310. V současné době je tato historická památka tvořena hradní gotickou částí a renesančním zámeckým křídlem. Součástí celého hradního komplexu je nádherný kamenný most.

Hrad Velhartice jako ideální místo pro návštěvu s dětmi Hrad Velhartice jako ideální místo pro návštěvu s dětmi Hrad Velhartice jako ideální místo pro návštěvu s dětmi Hrad Velhartice jako ideální místo pro návštěvu s dětmi

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Velhartice 1, Velhartice
GPS: 49.26318310, 13.39932610
Hrad Velhartice jako ideální místo pro návštěvu s dětmi map

Hrad Velhartice jako ideální místo pro návštěvu s dětmi - zajímavosti

Romantický hrad Velhartice se nachází mezi Klatovy a Sušicí. Široké veřejnosti je velmi dobře přístupný. Automobil můžete nechat na parkovišti, které se nachází nedaleko hradního komplexu. Pak už jen vyjdete menší kopeček a jste v cíli. Celý terén je velmi dobře sjízdný i s kočárkem, nebojte se tedy podniknout výlet i s nejmladším rodinným příslušníkem.

Hned u pokladny si můžete zvolit, zda půjdete navštívit hrad, zámek nebo zavítáte jen do areálu v okolí stavby. První dvě možnosti jsou jistě vhodné pro děti školního věku a pro studenty. Kromě okolí se podíváte i do interiéru historické památky a získáte tak zábavnou formou spoustu nových informací. Pokud zvolíte poslední možnost, nepodíváte se sice do vnitřních prostor hradu a zámku, ale uvidíte, jak vypadá hrad zvenčí, prozkoumáte jeskynní prostory pod hradem a v zámecké části si budete moci hodit mince do studny. Tuto možnost jistě uvítají rodiče těch nejmenších dětí, které by se při klasické prohlídce hradu mohly přece jen trochu nudit.

Navíc si za mírný poplatek vyzkoušíte střelbu z luku a z kuše. Kromě toho si budete moci (v rámci zakoupené vstupenky) společně se svými dětmi pohrát s obřími dřevěnými šachovými figurkami, kousek od šachových figurek potom najdete kuželky.

Uvnitř hradního areálu se navíc můžete občerstvit, dát si polévku, hlavní jídlo a něco k pití. Obzvlášť oblíbená je místní česnečka a také domácí limonáda, kterou vám mohou připravit i teplou. V prostoru nad pokladnami je také možné navštívit malý obchůdek se suvenýry.

Pokud tedy hledáte i něco víc než jen pouhé informace o dávné minulosti, určitě do Velhartic zavítejte. A vezměte na výlet i děti – miminka, batolata, předškoláky, školáky i studenty. Zažijete tak půlden pěkné společné zábavy.

 

Autor: Pavlína Šustrová