ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

S dětmi do Sušice na dětské hřiště

Pokud trávíte s malými dětmi dovolenou v okolí Klatov a Sušice, určitě budete přemýšlet, co s nimi podniknout. Jestliže si chcete odpočinout i zabavit své děti, doporučujeme se vypravit na jedno z dětských hřišť, které se v Sušici nacházejí.

S dětmi do Sušice na dětské hřiště S dětmi do Sušice na dětské hřiště S dětmi do Sušice na dětské hřiště S dětmi do Sušice na dětské hřiště S dětmi do Sušice na dětské hřiště

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Na Fufernách, Sušice
GPS: 49.22868530, 13.51821750
S dětmi do Sušice na dětské hřiště map

S dětmi do Sušice na dětské hřiště - zajímavosti

Výlet na hřiště

Výlet to bude vskutku netradiční. Vždyť kdo to kdy slyšel, aby se jezdilo na výlet na dětské hřiště! Takový výlet však může být velmi přínosný pro obě strany – pro rodiče i pro děti. Děti se vydovádějí a rodiče si odpočinou, nebo ti aktivnější se vydovádějí spolu se svými dětmi.

Jen je potřeba najít takové hřiště, které bude skutečně vyhovovat. Dobré je, pokud je k dispozici stín, hřiště je dále od vozovky, případně je ohraničené proti vstupu psů, rodiče a děti uvítají i možnost občerstvení. A takových hřišť, která by alespoň něco z toho splňovala, zas tak moc není. V Sušici je však najdete.

K dispozici široké veřejnosti je hned několik velkých hřišť, my zmíníme dvě z nich:

- Dětské hřiště Fuferna
- Dětské hřiště U Gymnázia

Dětské hřiště Fuferna

Hřiště najdete mezi ulicemi Na Fufernách a Příkopy. Je určené pro děti od 3 do 12 let, je ukotveno mezi stromy, které nabízejí možnost stínu v parných letních dnech. V areálu se nachází několik laviček. Blízko hřiště najdete také restauraci, ve které se můžete občerstvit. Nedaleko teče řeka, ve které se lidé v teplých dnech koupou. Na samotném hřišti pak naleznete písek, různé prolézačky, skluzavky i houpačky.

Nedaleko hřiště najdete Offpark outdoorové centrum, jehož součástí je lanové centrum, rafting po řece Otava, skákací boty, tandemové seskoky padákem, kurz paraglidingu, potápění apod. Pro děti je vybudováno speciální dětské lanové centrum.

Dětské hřiště U Gymnázia

Hřiště se nachází v ulici Pravdova, je určené pro děti od 3 do 12 let a ze všech stran je obehnané zídkou, nemohou sem tedy ani volně pobíhající psi. V areálu roste spousta velkých stromů, které vrhají dostatečný stín na hrající si děti i na odpočívající rodiče. K dispozici je několik stylových dřevěných laviček. Hřiště se nachází nedaleko náměstí, na kterém je možné si opatřit občerstvení. Hřiště nabízí dětem zábavu na prolézačkách, skluzavkách, houpačkách apod., starším dětem také možnost jízdy na zavěšeném sedáku a houpání na speciální podélné houpačce.

Jestliže tedy budete v Sušici hledat tradiční zábavu pro předškoláky a děti mladšího školního věku, určitě se alespoň na jedno z hřišť vypravte.

 

Autor: Pavlína Šustrová