ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Dinopark Plzeň - putování za dinosaury

Nacházíte se v okolí Plzně a přemýšlíte, kam na výlet s dětmi? Nebo jste od Plzně už trochu dál, ale rádi byste podnikli nějaký pěkný celodenní výlet se svou rodinou? Doporučujeme místní DinoPark.

Dinopark Plzeň - putování za dinosaury Dinopark Plzeň - putování za dinosaury Dinopark Plzeň - putování za dinosaury Dinopark Plzeň - putování za dinosaury Dinopark Plzeň - putování za dinosaury Dinopark Plzeň - putování za dinosaury Dinopark Plzeň - putování za dinosaury Dinopark Plzeň - putování za dinosaury

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Nad ZOO 1, Plzeň
GPS: 49.76001390, 13.35765170
Dinopark Plzeň - putování za dinosaury map

Dinopark Plzeň - putování za dinosaury - zajímavosti

Jak se sem dostanete?

Pokud pojedete autem, stačí se z města dát směrem na Karlovy Vary a použít odbočku Vinice. Pokud se budete zdržovat přímo v Plzni, dá se do DinoParku dostat také tramvají (stanice u lékařské fakulty) a autobusem (stanice Vinice).

Co vás v DinoParku Plzeň čeká?

Především nádherná a velmi zábavná procházka v prostředí plném nejrůznějších dinosaurů. Najdete zde takové velikány, jakými jsou například: Alosaurus, Apatosaurus, Plateosaurus, Giganotosaurus, Diplodocus, Triceratops nebo Tyranosaurus Rex a mnoho dalších. Po některých mohou děti dokonce lézt, jednomu se mohou podívat na zoubek (a to doslova, zevnitř), další zase vydávají velice věrohodné zvuky a někteří se dokonce hýbou a koulí očima.

Kromě dinosaurů si děti mohou pohrát na hřišti, které se nachází zhruba uprostřed celého areálu. Obsahuje nejrůznější herní prvky a prolézačky. Kousek od něho je pak dětské paleontologické hřiště, ve kterém jsou uloženy různé „ostatky“ a nádoby na písek. Děti se tu snadno dostanou do role paleontologů objevujících nové a nové informace a důkazy o dávné minulosti.

Vyhlídka u Brachiosaura

Vyhlídka vám poskytne nádherný pohled na Plzeň a na ZOO, která se pod DinoParkem rozprostírá ze svahu až do údolí.

DinoGril, DinoZmrzlina, DinoShop a DinoTetování

Kdo bude mít chuť, může zkusit nějakou tu pochoutku z místního grilu, následně se pak zchladit vynikající zmrzlinou. Může si také nechat vytetovat obrazec, nebo dokonce i dinosaura. Na závěr je dobré navštívit ještě DinoShop, ve kterém si zakoupíte něco na památku.

3D kino

Součástí DinoParku je unikátní 3D kino. Ve 3D kině dostane každý návštěvník k vypůjčení 3D polarizační brýle, kterými dokáže vnímat trojrozměrný film o dinosaurech. Dostane se mu tak jedinečného zážitku, kdy se na chvíli stane součástí nevšedního dobrodružství z dávných dob.

DinoPark, nebo ZOO Plzeň?

Když už jste tady, určitě doporučujeme navštívit obojí. Můžete se však rozhodnout také pouze pro jednu možnost. DinoPark i Zoo lze navštívit každé zvlášť. Tomu je pak uzpůsobené vstupné.

Pro koho je DinoPark Plzeň vhodný?

DinoPark Plzeň doporučujeme všem těm, kteří se o dinosaury zajímají. Avšak nejen jim. Je vhodný jak pro nadšence, tak i pro naprosté laiky, kteří nemají o dinosaurech ani ponětí. Tady se budou bavit všichni. Ať už nejmenší děti, předškoláci, školáci nebo studenti a jejich rodiče.

 

Autor: Pavlína Šustrová