ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Dům pohádek – zábava pro děti a relax pro dospělé

Nacházíte se s rodinou v Plzni nebo v jejím okolí? Nevíte, kam vzít své děti, jak je pobavit, a přitom si také sami trochu odpočinout? Doporučujeme Dům pohádek v Plzni, který najdete v ulici Na Chmelnicích, kousek od Dinoparku a horní části zoologické zahrady.

Dům pohádek – zábava pro děti a relax pro dospělé Dům pohádek – zábava pro děti a relax pro dospělé Dům pohádek – zábava pro děti a relax pro dospělé Dům pohádek – zábava pro děti a relax pro dospělé Dům pohádek – zábava pro děti a relax pro dospělé

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Na Chmelnicích 1599/3, Plzeň
GPS: 49.76115000, 13.36214690
Dům pohádek – zábava pro děti a relax pro dospělé map

Dům pohádek – zábava pro děti a relax pro dospělé - zajímavosti

Uvnitř Domu pohádek můžete obdivovat nádherné kresby známých pohádkových postaviček, jakými jsou například Krteček, Rákosníček, Rumcajs, Manka, Cipísek, Křemílek a Vochomůrka, Bob a Bobek a další.

Co vás v Domě pohádek čeká?

Zábava v hlavním prostoru

Hlavní místnosti dominuje obrovská pařezová chaloupka doplněná dvěma skluzavkami a Rákosníčkův kolotoč, který je vhodný pro nejmenší děti. V jednom z výklenků najdete třídu Macha a Šebestové, ve které si budou moci vaše děti hrát na školu. V dalším výklenku zase naleznete koutek pro nejmenší a pro batolata.

Ateliér a Pohádkový ateliér

Kromě hlavního prostoru je zde několik prostorů vedlejších. Za zmínku určitě stojí místnost zvaná Ateliér, kde je vždy připravena jedna teta, která bude s vašimi dětmi kreslit, malovat a podnikat různé další výtvarné aktivity. Na opačné straně pak naleznete Pohádkový ateliér, ve kterém je k dispozici další teta, která s dětmi uspořádá třeba divadelní představení a nejrůznější soutěže a hry. V tomto prostoru se také promítají filmy a pořádají dětské karnevaly a další akce.

Kavárna a cukrárna U Večerníčka

Zatímco si vaše děti budou hrát, vy se můžete posadit do nekuřácké kavárny a cukrárny U Večerníčka a na své děti od kávy, zákusku či sendviče z povzdálí dohlížet. Až se budou chtít občerstvit, přijdou za vámi. Ostatně, v herním prostoru Domu pohádek platí z hygienických důvodů zákaz konzumace jídla a nápojů, proto je žádoucí, abyste své děti přivedli právě do kavárny, kde je s nimi počítáno a kde pro ně najdete to správné občerstvení (mimo jiné také výborné ovocné poháry s tvarohem). U kavárny je rovněž dětský koutek pro batolata.

Místnost pro matky a kojence

Uvnitř objektu naleznete kromě WC také přebalovací místnost vhodnou pro přebalení a nakojení miminka.

Venkovní hřiště na střeše

Kromě vnitřních prostor můžete za pěkného počasí využít i dětské hřiště na střeše budovy, kde se děti vydovádějí na pískovišti a nejrůznějších prolézačkách.

Akce

Dům pohádek nabízí nejrůznější akce a aktivity. Pravidelně v něm můžete vidět představení divadla Jitule a Dadule, které se zaměřuje na pohádky typu Perníková chaloupka, Červená karkulka apod.

Nezapomenout bačkory!

A ještě rada na závěr. Nezapomeňte si vzít přezůvky! Do prostoru se totiž kvůli zachování čistého prostředí vstupuje v přezůvkách, případně jen v ponožkách.

Kdo je vítán?

Pro jak staré děti je tedy Dům pohádek vhodný? Určitě se zde budou dobře bavit batolata, předškoláci i školáci z 1. stupně ZŠ. Dům pohádek ale doporučujeme všem, kterým se líbí české pohádky. Na věku vlastně ani tak moc nezáleží.

 

Autor: Pavlína Šustrová