ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Tyjátr Plzeň

Jedno z míst, které je ideální pro strávení volného času s dětmi, se nachází v Plzni na ulici Zborovská 21. Jedná se o jeden z řady zábavních parků, které si zejména během posledních několika let získaly velkou oblibu, a které se u nás poměrně hojně zřizují. Proč jsou tolik oblíbené? Především pro velkou plochu s řadou rozmanitých atrakcí pro děti různých věků a možnost odpočinout si například v kavárně, kterou využijí především rodiče, zatímco se jejich ratolesti skvěle baví. To je tím, co spojuje snad všechny zábavní parky u nás, a co charakterizuje také Tyjátr v Plzni.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Zborovská 23/21, Plzeň
GPS: 49.72577560, 13.38787750
Tyjátr Plzeň map

Tyjátr Plzeň - zajímavosti

Atrakce pro děti

Tyjátr Plzeň je koncipovaný jako několika poschoďové hřiště s celou řadou skluzavek, opičích lávek, průlezů, chodeb, nakloněných ploch, střílecích děl, lezeckých stěn nebo průhledných tubusů. Atrakce splňují přísná bezpečnostní kritéria, jsou opatřeny bezpečnostními sítěmi či zábradlím, nicméně jsou určeny spíše pro starší děti, minimálně od 3 let. Nejmenší děti sice i tyto atrakce využít mohou, ovšem pouze s dospělým doprovodem.

Protože Tyjátr v Plzni pamatuje i na nejmenší děti, najdeme v přízemí a nižších patrech prostor, určený speciálně pro ně. Větší děti se bez obav mohou pohybovat až ve výšce 6 metrů nad zemí.

Kapacita hřiště je až 150 dětí a koncept se skládá z pěti poschodí, dosahujících celkové výšky přibližně až 7,5 m. Konstrukce samotná zabírá podlahovou plochu 360 m2.

Pokud ratolestem (nebo rodičům) vyhládne nebo je stihne žízeň, je možné si v Tyjátru dát čerstvě namačkaný džus, pohár, zákusek či nealko koktejl. Zdarma jsou zde nejrůznější časopisy a knihy, k zakoupení pak hračky, balónky a jiné. Pro děti jsou připraveny nejrůznější zábavy, například oblíbené malování na obličej.

 

Autor: Andrea Štyndlová