ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

ZOO Brno

ZOO Brno nabízí svým návštěvníkům už šedesát let prostor pro aktivní odpočinek a poznání. Za tuto dobu ji navštívilo více než 15 milionů osob z řad obyvatel města Brna, ostatních regionů České republiky i ze zahraničí.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: U Zoologické zahrady 46, Brno-Bystrc
GPS: 49.23115000, 16.53451000
ZOO Brno map

ZOO Brno - zajímavosti

Ode dne slavnostního otevření se změnila nejen tvář zoologické zahrady, ale také potřeby jejích návštěvníků. Vývoj, který má ve všech vyspělých společnostech společné rysy, přiměl Světovou organizací zoologických zahrad a akvárií (WAZA) k formulování nového poslání zoologických zahrad. Podle vyhlášení tohoto prestižního seskupení nejvýznamnějších zoologických zahrad budou jejich další aktivity směřovat zejména k poskytování odpočinku a relaxace svým návštěvníkům, k nenásilnému získávání informací o přírodě a vzdělávání v oblasti její ochrany, jakož i k posilování kladného vztahu k ní, k chovu vzácných a ohrožených druhů zvířat a k výzkumu zaměřenému na záchranu těchto druhů žijících dosud ve volné přírodě.

ZOO v Brně leží v severozápadní části města a rozprostírá na ploše 65 ha. V současné době chová něco málo přes 200 druhů zvířat