ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

ZOO Hodonín

Areál Zoologické zahrady Hodonín najdete na severozápadním okraji města v městské části Bažantnice, poblíž silnice z Břeclavi do Uherského Hradiště. Leží mimo centrum města, na začátku lužních lesů rozprostírajících se tady na jižní Moravě. Její rozloha je přes sedm hektarů, na nichž najdete například pavilon exotického ptactva, pavilon primátů, terária a akvária, výběhy velkých kočkovitých šelem a další. Na výlet a příjemnou procházku po této zoologické zahradě vás zve celkem na 580 zvířat ve 173 druzích, z nichž mnohé patří mezi ohrožené. Velké oblibě návštěvníků se těší třeba orangutani, giboni, šimpanzi, žraloci, tygr ussurijský, jaguáři či pár lva berberského, který dnes už přežívá pouze v zoologických zahradách.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: U Zoo 3529/1, Hodonín
GPS: 48.86387000, 17.10565030
ZOO Hodonín map

ZOO Hodonín - zajímavosti

Hodonínská zoologická zahrada patří k nejmladším u nás. Původní zookoutek byl částečně otevřen v roce 1976, v plném provozu se ocitl o rok později. Svým návštěvníkům tehdy nabízel pouze několik druhů domácích zvířat, šelem a malých opic. Během několika let ale byl zájem veřejnosti tak velký, že se zookoutek mohl neustále rozšiřovat a v roce 1982 získal status zooparku. O deset let později se opět natolik rozrostl v počtu zvířat i vybudovaném zázemí, že mohl povýšit na zoologickou zahradu. Dnes zahrada díky rekonstrukcím a stavbě nových pavilonů nabízí moderní areál, za který se rozhodně nemusí stydět. Jejich největší chloubou je vzdělávací centrum s ubikacemi a výběhem velkých kočkovitých šelem. Nejnovější stavbou je malý pěkný pavilonek pro plameňáky.

Myšleno je tu samozřejmě i na malé děti, pro které je k dispozici několik dětských hřišť a kontaktní dvorek s domácími zvířaty. K občerstvení potom slouží dva bufety s posezením a něco pěkného na památku si můžete zakoupit v prodejně suvenýrů hned u vchodu.

 

Autor: Martina Limbergová