Cyklotrasa Olomouc - Vodní nádrž Poděbrady - Olomouc

Vzdálenost: 6km, Obtížnost: Velmi lehká

 

Olomouc – vodní nádrž Poděbrady – Olomouc

Nepříliš náročná trasa,  vhodná pro rodiny s dětmi,  případně jako odpolední výlet s příjemnou relaxací ve vodě a plaváním.

Vyjíždíte z centra Olomouce,  a abyste měli výlet poučnější a zajímavější,  projděte si mimo jiné i několik olomouckých památek a zajímavostí.
Výchozím bodem vaší trasy bude "Tržnice",  tedy pro neznalé křižovatka ulic Aksamitova s Tř. Svobody. Ulicí Aksamitovou je nutné pouze projít,  jelikož se zde pohybuje velké množství chodců a je částečně pěší zónou. Na kolo tedy nasednete až v Bezručových sadech,  zde je přímo určená cyklostezka(č.6029) a chodník pro pěší. Zajímavou zastávku je možné si udělat například na Korunní pevnůstce nebo ve vedlejší Botanické zahradě.

Pokračujete stále po již zmiňované stezce,  která prochází centrem vysokoškolských kolejí a poté se vine kolem řeky Moravy. Relaxační pauzu absolvujete u Klášterního Hradiska – bývalém klášteře – dnes Vojenské nemocnici.Komplex nabízí osvěžení v podobě kašny a oázu klidu.

Po krátkém odpočinku se vydáte po triu ulic – Na Letné,  Dlouhá,  Lazecká a U sportovní haly do mětské části Olomouc-Hejčín. Zde pokračujete po frekventovanější ulici Dolní Hejčínská. Ve středním úseku však začíná nová část cyklostezky č.51,  na který se napojíte.
Cesta nás provádí městem a pak po vedlejších ulicích směřuje k Mlýnskému potoku,  který těsně za městem protíná. Od tohoto bodu kopíruje trasu naučné stezky nazvané "Kolem Olomouce". Po cestě je možno vidět několik jezů,  případně meandry Mlýnského potoka.

Pomalu přijíždíte k cílu cesty – jezeru Poděbrady. Jezero je značně vyhledáváno pro sportovní aktivity jako plavání,  jízdu na kajacích,  surfech a v zimně jako ledová plocha pro bruslení. V půlce je rozděleno malinkým ostrovem,  na který je možno dostat se i s kolem přes dřevěný most. Přístupy k vodě jsou pozvolné,  kamínkové.V létě je zde možnost základního občerstvení v bufetu.

K cestě zpět využijte opět cyklostezku č.51,  avšak v celé její dráze – tedy od úseku Dolní Hejčínská pojedete jinou cestou,  nikoliv kolem řeky Moravy,  ale centrem města po této stezce. Stezka prochází přes obrovské Čechovy sady a rozděluje se do dalších větví. V jejím závěru se napojte na cyklostezku č.5,  která vás dovede až na Třídu Svobody – k Tržnici.

 

Autor: Martina ZapletalováByla pro Vás tato stránka zajímavá? Sdílejte ji! Děkujeme.

Navštivte v okolí

VÝLETY S DĚTMI Botanické zahrady Církevní památky
Cyklotrasy a cyklostezky Hory a vrcholy Hrady a zámky
Jeskyně Mosty Muzea
Stezky / Naučné stezky Obce a města Památníky
Přírodní zajímavosti Rozhledny Technické památky
Vojenské památky Zahrady / Parky / Relaxace ZOO
Zříceniny

Ubytování v okolíPenzion Pension Angelus

Olomouc - Ukázat na mapě

Vzdálenost: 1.0 km

Penzion Pension Angelus od 1850 Kč
  • Internet
  • Parkoviště
  • Restaurace v okolí
  • TV / SAT

Hodnocení zákazníků:

Více informací