Cyklotrasa Prostějov - Plumlov - Prostějov

Vzdálenost: 20km, Obtížnost: Velmi lehká

 

Výlet vhodný pro rodiny s dětmi, zhruba na půl dne. Není dálkově ani výškově náročný.

Vyjíždíte z Prostějova,  od vlakové stanice "Prostějov-místní nádraží". Zde se napojte na červené pásové značení,  které vás dovede na okraj města – na cyklotrasu s názvem "Greenways K-M-W".Cyklotrasa provádí návštěvníky kolem říčky Hloučely po místní naučné stezce. Celá tato trasa vede mimo město,  a obtáčí město Prostějov ze severu. Po příjezdu do obce Mostkovice,  nedaleko Plumlovské přehrady je nanejvýše vhodné se důsledně držet červeného pásového značení,  neboť je obec protkána mnoha ulicemi. Červená značka vás přivede pod samotnou hráz Plumlovské nádrže,  v jejím průběhu se poté dostanete na její celý levý břeh.

Samotný plumlovský areál se skládá z Plumlovské přehrady a menšího Podhradského rybníka,  na kopci nad rybníkem se tyčí Plumlovský zámek. Plumlovská přehrada procházela v posledních letech důsledným odbahněním a revitalizací. Toto opatření bylo provedeno kvůli zvýšenému výskytu sinic a snížené kvalitě vody.V létě roku 2013 by mělo dojít k opětovnému napuštění. Aby jste si mohli zblízka prohlédnout zámek Plumlov,  musíte přejet na druhou stranu přehrady. Takto je možno učinit mezi vrcholem přehrady a Podhradským rybníkem. Samotný zámek zde byl postaven na skále,  na základech starého hradu. V letních měsících je zde možné navštívit rozličné kulturní akce.

Pro návrat do výchozího bodu cesty volte cestu obcí Plumlov – a to konkrétně ulicí Rudé Armády a obcí Mostkovice,  přes ulici Stichovickou. U konce obce Mostkovice je vhodné se napojit se na cyklotrasu č.5,  trasa vede klidným prostředím,  přes pole,  takže nemusíte mít strach z nadměrného provozu. Za zmínku na této trase stojí památný strom – Domamyslická lípa. Cyklotrasa č.5 vede skrze celé město Prostějov,  takže není problém po její trase se dostat kamkoliv ve městě.

 

Autor: Martina ZapletalováByla pro Vás tato stránka zajímavá? Sdílejte ji! Děkujeme.

Navštivte v okolí

VÝLETY S DĚTMI Botanické zahrady Církevní památky
Cyklotrasy a cyklostezky Hory a vrcholy Hrady a zámky
Jeskyně Mosty Muzea
Stezky / Naučné stezky Obce a města Památníky
Přírodní zajímavosti Rozhledny Technické památky
Vojenské památky Zahrady / Parky / Relaxace ZOO
Zříceniny

Ubytování v okolíPenzion Pension Angelus

Olomouc - Ukázat na mapě

Vzdálenost: 17.9 km

Penzion Pension Angelus od 1850 Kč
 • Internet
 • Parkoviště
 • Restaurace v okolí
 • TV / SAT

Hodnocení zákazníků:

Více informací
Hotel a restaurant Excellent Kroměříž

Kroměříž - Ukázat na mapě

Vzdálenost: 28.3 km

Hotel a restaurant Excellent Kroměříž od 1690 Kč
 • Domácí zvířata povolena
 • Internet
 • Nekuřácké pokoje
 • Parkoviště
 • Restaurace v objektu
 • SPA / Wellness
 • TV / SAT

Hodnocení zákazníků:

Více informací