Nový Hrad (zámek)

Poloha:

60 kilometrů od Prahy, 60 kilometrů od Ústí nad Labem, 70 kilometrů od Karlových Varů, 40 kilometrů od Litoměřic, 15 kilometrů od Žatce, 6 kilometrů od Loun, a k tomu uprostřed přírody mezi přírodním parkem Džbán a Českým Středohořím. Zámek, který prošel a stále prochází kompletní obnovou, dodnes tolik neobjevený a přitom objevný a úžasně zachovalý - ZÁMEK NOVÝ HRAD V JIMLÍNĚ U LOUN v Ústeckém kraji.

Přijeďte a pokochejte se výhledem ze zámecké věže na České středohoří a poznejte historii tohoto unikátního objektu, jehož proměny od gotické tvrze, přes gotický opevněný hrad, renesanční zámeček s vinicemi, barokní rozsáhlý areál, který byl v posledních využíván jako Velkostatek jsou dodnes patrné.

Zámek nabízí prohlídku místnostmi s gotickými freskami, gotickými sklepy, hospodářskými prostorami (sušárna, prádelna, koupelna, černá kuchyně, bylinná zahrada), ale i reprezentačními barokními sály včetně přenádherné zámecké kaple s unikátní štukovou výzdobou. Dalším skvostem jsou i soukromé pokoje majitelů s dochovanými dřevěnými renesančními malovanými záklopovými stropy. Seznámíte se s osudy prakticky všech majitelů - pánů z Jimlína, Novohradských z Kolovrat, Lobkoviců, strahovských premonstrátů, hraběte Varrensbacha a jeho chotě Marie Sidonie Šlikové, prostopášné Anny Barbory z Löweneggu, ale i schwarzenberských knížat. Interiéry zámku dále skrývají řadu příležitostných i stálých výstav.

Volně přístupné jsou pak koňské podzemní stáje, sklepy pod věží, barbořina barokní zahrádka a zámecká věž. Na prvním nádvoří se potom můžet občerstvit v zámeckém šenku.

 

Autor fotografií: Vít PávekByla pro Vás tato stránka zajímavá? Sdílejte ji! Děkujeme.

Navštivte v okolí

VÝLETY S DĚTMI Botanické zahrady Církevní památky
Hory a vrcholy Hrady a zámky Jeskyně
Mosty Muzea Stezky / Naučné stezky
Obce a města Památníky Přírodní zajímavosti
Rozhledny Technické památky Vojenské památky
Zahrady / Parky / Relaxace ZOO Zříceniny

Ubytování v okolíPenzion Olympia

Most - Ukázat na mapě

Vzdálenost: 21.4 km

Penzion Olympia od 300 Kč
  • Internet
  • Nekuřácké pokoje
  • Parkoviště

Hodnocení zákazníků:

Více informací
Penzion Klášter

Třebenice - Ukázat na mapě

Vzdálenost: 24.3 km

Penzion Klášter od 500 Kč
  • Domácí zvířata povolena
  • Internet
  • Nekuřácké pokoje
  • Parkoviště
  • Restaurace v okolí

Hodnocení zákazníků:

Více informací