ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Botanická zahrada Prášily

V západočeských Prášilech najdeme nejvýše položenou botanickou zahradu v České republice. Expozice je pouze venkovní a rozkládá se v nadmořské výšce 875 metrů a na ploše asi 1,5 ha. Zahrada byla založena roku 2005 a v současné době se v ní pěstuje asi 5000 různých druhů rostlin nejen evropských, ale i z ostatních kontinentů světa. Realizátorem výstavby a autorem celého projektu je zahradní architekt Miloš Šeda.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Prášily, Prášily
GPS: 49.10584640, 13.38163560
Botanická zahrada Prášily map

Botanická zahrada Prášily - zajímavosti

Botanická zahrada Prášily je soukromou skalní botanickou zahradou, která je veřejnosti volně přístupná. V současné době se zahrada rozšiřuje a přetváří se ve skalní botanickou zahradu.

Stálá expozice zahrady

V rámci stálé expozice je možné shlédnout jednu z největších sbírek narcisů v České republice, nejrůznější dřeviny, trvalky, cibuloviny, skalničky z celého světa i rostliny ze Šumavy. Jsou zde vřesovištní biotopy, rašeliništní biotopy, suchomilné i vodní rostliny. Kromě toho jsou zde rašeliništní jezírka nebo ptačí dům.

Celé architektonické řešení zahrady je velmi zajímavé. Mimo rostliny jsou v zahradě totiž k vidění také umělecká díla od různých autorů a dokonce jsou zde i některá interaktivní díla, což potěší především děti.

Návštěvníkům je botanická zahrada Prášily volně přístupná od jara do podzimu každý den od 8 do 18 hodin. Vstupné je volné a přímo v těsné blízkosti zahrady se nachází ohrada s pravými americkými bizony.

 

Autor: Andrea Štyndlová