ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Kaple Panny Marie Sněžné - místo zvané Hvězda

Tato církevní památka leží v zalesněném úseku Broumovské kotliny. Její stáří čítá bezmála tři sta let. Byla postavena roku 1733 K. I. Dientzenhofferem a o dvě století později jí hrozilo zbourání. Naštěstí se našel opat kláštera v Broumově Jan Rotter, jenž ji zachránil a v polovině 19. století nechal opravit tak, aby se mohla i nadále využívat.

Kaple Panny Marie Sněžné - místo zvané Hvězda Kaple Panny Marie Sněžné - místo zvané Hvězda Kaple Panny Marie Sněžné - místo zvané Hvězda Kaple Panny Marie Sněžné - místo zvané Hvězda

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Police nad Metují - Hlavňov, Police nad Metují - Hlavňov
GPS: 50.56476690, 16.26657810
Kaple Panny Marie Sněžné - místo zvané Hvězda map

Kaple Panny Marie Sněžné - místo zvané Hvězda - zajímavosti

Jde o malebnou barokní stavbu, která vybíhá do pěti cípů, ač má kruhový vnitřek. Přístupná je mostkem s ochozem a poskytuje nádherný výhled na celé Broumovsko a Javoří horu. Když hledíte na vrcholy vzdálených hor, činíte tak z výšky 760 metrů nad hladinou moře. Úchvatný zážitek!

Hezké ale je i prolézat mezi pískovcovými úžlabinami a výdutěmi, ohýbat se pod kamennými branami a nebo se jen tak kochat okolím. To ukrývá i zvířecí zákoutí. Ne každý rok, ale asi dle zájmu majitele malé divočácké farmy jsou zde k vidění roztomilá prasátka, kvičící v dobře zabezpečeném výběhu.

Nakonec je tady možno i poobědvat, povečeřet nebo si jen sníst malý pamlsek. To vše v blízkém stánku, nebo poněkud nákladněji v dřevěné stylové restauraci. Vypravte se tedy na Hvězdu a nechte se unést dalším broumovským skvostem. A že jich tedy tato oblast ukrývá požehnaně! Jmenujme namátkou Adršpach, Ostaš či Teplické skály.

 

Autor: Marcela Horká, Vlastimil Hloupý