ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Hodonín - Mikulčice - Moravská Nová Ves + Zpět vlak

Cyklistická trasa vhodná pro rekreační vyjížďku nebo rodinný výlet. Vede krásnou rovinatou krajinou jihomoravských vinic.

Hodonín Mikulčice

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Redlichova, Hodonín
GPS: 48.85359890, 17.11793610
Hodonín - Mikulčice - Moravská Nová Ves + Zpět vlak map

Hodonín - Mikulčice - Moravská Nová Ves + Zpět vlak - zajímavosti

Před vyjetím na samotnou trasu stojí za zmínku atrakce přímo v Hodoníně. V jeho severozápadní části je menší ale pěkná zoologická zahrada – vzdálená kilometr po červené značce z hodonínského nádraží. Ještě blíže vlakové stanici najdete Muzeum naftového dobývání a geologie.

Na cestu se vydejte z jihozápadního konce Hodonína, kolem elektrárny pro cyklotrase nazvané Lužická (č.45). Po ní vyjedete za krátkou dobu z města na pole, a po jejím prudkém zlomu vpravo před sebou již spatříte první lužické vinice. Kousek od cesty protéká malá říčka Kyjovka a k osvěžení se nabízí přírodní koupaliště Lužák. V následující etapě projedete humny vesnice Lužice a vaši jízdu budou doprovázet koleje po pravé straně cesty.

Na Lužice nepřímo navazuje obec Mikulčice.  Milovníci vína jistě zpozorní protože se jedná o poměrně známou oblast. Kromě několika vinných sklepů narazíte ve středu vesnice také na informační centrum. Pár metrů od tohoto centra odbočte na cyklotrasu č.44, která vás vyvede na levou stranu obce.

Po tomto směru přijedete k archeologickému nalezišti Mikulčice – zatím největším objevenému nalezišti u nás. Jeho stáří je datováno do období Velké Moravy. Z tohoto zastavení cesta uhýbá vpravo, vede zalesněným územím a nedaleko je možno zaslechnout ruch řeky Moravy. Ostatně je možné se k řece podívat přímo, od rozcestí nazvaného "Anglická alej" je to slabé dva kilometry jízdy. Cyklotrasa tu tvoří jakýsi okruh, takže vás bez obtíží zavede zpět na toto místo.

K cíli cesty se vydejte po cyklotrase s číslem 43B, cesta zde vede po rovině a její průběh vám spestří trojice velkých jezer nazvaná společně "Štěrkovna". V Moravské Nové Vsi můžete pokračovat v cestě dále – kříží se zde množství stezek nebo dát si dobré moravské víno a počkat na vlak jedoucí do Břeclavi nebo zpět do Hodonína.

 

Autor: Martina Zapletalová