ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Znojmo – Nový Šaldorf- Konice – Popice – Havraníky – Judexův mlýn – Šatov – Zpět vlak

Výlet po hranici Národního parku Podyjí, vzdálenost trasy je odpovídající spíše rodinnému zaměření nebo jako odpolední příjemná vyjížďka.

Popice a Pálava Kaplička u Konic Šatovská obranná linie Bunkr u Šatova Znojmo

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Průmyslová 715/24, Znojmo
GPS: 48.85362000, 16.06265250
Znojmo – Nový Šaldorf- Konice – Popice – Havraníky – Judexův mlýn – Šatov – Zpět vlak map

Znojmo – Nový Šaldorf- Konice – Popice – Havraníky – Judexův mlýn – Šatov – Zpět vlak - zajímavosti

Začněte u premonstrátského kláštera na jihu Znojma v oblasti nazvané jako Sedlešovice. Pokračujte po cyklotrase označené jako Moravská vinná přímo do centra Nového Šaldorfa a odtud se nechte vyvést hlavní silnicí k obci Konice. Po pár metrech z hlavní silnice sjedete na méně frekventovaný úsek. Do vesnice je to opravdu mírňoučké stoupání. Kromě drobných sakrálních památek vás bude v obci zajímat rozcestník. Od něj se dejte doleva po červeném značení.

Při cestě do další zastávky – Popice, vás čeká abslovování krátkého stoupání, které bude zpestřeno pěkným výhledem na vinice po pravé straně silnice. Po krátkém průjezdu vesnicí vás čeká opět krátké kopec, tentokráte vám bude odměnou kaplička se studánkou opět na pravé straně ve směru jízdy. Na pomyslném vrcholu vás čeká výhled na vinici pod vámi. Za zády se vám rozkládá veliké Havranické vřesoviště a začátek Národního Parku Podyjí.

Po Moravské vinné cyklotrase sjeďte do obce Havraníky. Hned za posledním obydlím na vás čeká přírodní park Skalky. Jedná se o lokalitu na pohled obyčejnou (dvě oblasti s malými až neviditelnými kameništi), avšak botanicky velmi pestrou.

Při příjezdu do vesničky Šatov protnete pomyslnou linii obranného opevnění ze druhé světové války. Mnoho bunkrů je zde reknostruovaných a lze do nich podniknout exkurzi. Například si vyberte Pěchotní opevnění Šatov při dolním okraji vesnice. Ostatně po všech památkách v blízkém okolí vás provede krátká naučná stezka "Za historií, vínem a opevněním." Milovníci vína si zde tedy přijdou taky na své – k dispozici jsou tři vinné sklepy provozovány jako vinotéka, a několik dalších, soukromých.

Nádraží hledejte na jihovýchodě obce, na cyklotrase č.48 nebo Moravské vinné.

 

Autor: Martina Zapletalová