ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Bohumín – Starý Bohumín – Kališovo jezero – Hraniční meandry Odry – Bohumín

Výlet zavádějící návštěvníky k hranicím republiky, do nepříliš známého kraje meander řeky Odry. Pěkný jako rodinný výlet případně odpoledení projížďka zkušenějších cyklistů.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Studentská 405, Bohumín
GPS: 49.90303030, 18.36014080
Bohumín – Starý Bohumín – Kališovo jezero – Hraniční meandry Odry – Bohumín map

Bohumín – Starý Bohumín – Kališovo jezero – Hraniční meandry Odry – Bohumín - zajímavosti

Startem výletu je centrum mětské části  Ostrava - Skřečoň. Zde se napojte na cyklotrasu č. 56. Ta vás vyvede přes nepříliš frekventované úseky z města, až do Starého Bohumína. Nejedná se o složitý a ani dlouhý úsek. Ve Starém Bohumíně pokračujte po cyklotrase až k místnímu zámku. Zde cyklotrasa končí, neboť dál je již přechod na polskou stranu.

Nyní budete pokračovat po červeném pásovém značení směrem na sever (doprava). Zde již vjedete do přírodního parku Hraniční meandry Odry. Řeka Odra zde svými zákruty vyznačuje českou státní hranici. Vy pojedete po směru jejího toku. Po pár set metrech nejdříve projedete po břehu menšího jezera za jehož horním koncem uvidíte jezero větší – Kališovo. U jeho břehů se můžete osvěžit, břehy mají příjemný sklon a místy písečný povrch.

Dále, projedete malou západní částí obce Šunychl. Souběžně s červeným značením vede ulice Šunychelská, které se budete i nadále držet. Během tohoto úseku se můžete zajet podívat po odbočkách k řece a v klidu si odpočinout. Po kilometru jízdy dorazíte do vesničky Kopytov, v jejímž centru se můžete informovat o směru pomocí rozcestníku. Červená přerušovaná značka pokračuje ještě dále, po hranici přírodního parku, a pokud budete mít trpělivost, můžete po proudu řeky Olše nebo Odry dojít až k jejich soutoku. Zde nejsou cesty značené, proto jejich podklad nebude nejspíše příliš vhodný na cyklistiku. V tomto místě se nemůžete prakticky ztratit, neboť je ohraničeno od severu řekou Olší a z jihu Odrou.

Pro návrat zpátky zvolte stejnou cestu, ale abyste si cestu zpestřili, tak v centru Šunychlu jeďte po silnici směrem na Bohumín. Kolem trasy můžete spatřit pásmo opevnění ze druhé světové války. Přímý a rovný směr vás dovede až do Bohumína k sadům Petra Bezruče a nedalekému informačnímu centru.

 

Autor: Martina Zapletalová