ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Ostrava Hrušov – Petřkovice – Bobrovníky – Hlučín + Zpět vlak

Trasa nepříliš dlouhá, ale překonávající dvě stoupání. Je vhodná zejména pro milovníky industriálna a hornictví. Na své si přijdou ale jistě i ostatní rekreační cyklisté.

Hlučín

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Stará cesta 679, Slezská Ostrava
GPS: 49.86255000, 18.29609110
Ostrava Hrušov – Petřkovice – Bobrovníky – Hlučín + Zpět vlak map

Ostrava Hrušov – Petřkovice – Bobrovníky – Hlučín + Zpět vlak - zajímavosti

Výlet začněte u řeky Ostravice, nedaleko bývalého dolu Hubert. Nechte se vést cyklistickou trasou značenou písmenem E Ta směřuje přes řeku Odru do části Koblov. Hned za řekou odbočte doleva na cyklotrasu s písmenem G. V jejím průběhu se k ní připojuje naučná stezka Landek. Cesta vede v údolí, nejdříve pod hradem Landek, po pár metrech je možné zahlédnout uhelnou sloj a zanedlouho odbočit do areálu Landek s několika těžebními věžemi a muzeem hornictví. Součástí areálu je také archeologické naleziště s venkovní expozicí mamutů. Sběrači turistických známek odsud také neodjedou s prázdnou.

Po opuštění areálu pokračujte po cyklotrase G, až k autobusové zastávce "K Lidicím" a u ní zahněte doprava na cyklotrasu č. 6185. Ta vás po pár metrech definitivně vyvede z Ostravy, do zalesněné krajiny. Zde na vás čeká již avizované stoupání. Celý úsek lesem měří necelý kilometr. Stoupání je mírné, a pokrývá zhruba třetinu cesty.

Za lesem je obec Bobrovníky, tou projďte napříč, v centru se můžete informovat o alternativách cesty na místním rozcestníku. Za obcí opět vjeďte do lesa kde absolvujete stoupání, tentokrát kratší ale příkřejší než předtím. Odměnou vám bude i krátký a prudší sjezd do osady Podlesí. Z tohoto místa uvidíte zřetelně okraje města Hlučín - dnešního cíle.

Po přejezdu mezi poli se dostanete do okrajové části, hustě zastavěné rodinnými domky. Dbejte pečlivě na značení cesty. Pokud máte ještě dosti sil vydejte se na křižovatce s cyklotrasou č.5 směrem doleva. Po chvíli cesty přijedete k obrovskému jezeru, známému jako Štěrkovna. Místo je vyhledávané jak v létě ke koupání, tak i v zimě jako bruslařská plocha.

Vraťte se zpět a po cyklotrase č.5 a posléze modré značce se dostanete přes centrum Hlučína až k vlakové zastávce.

 

Autor: Martina Zapletalová