ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Kroměříž – Svárovský rybník – Záhlinice + Zpět vlak

Velmi příjemný výlet pro rodiny s dětmi nebo jako nenáročná odpolední vyjížďka.

Kroměříž

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Na Sladovnách 1535, Kroměříž
GPS: 49.30274970, 17.39521170
Kroměříž – Svárovský rybník – Záhlinice + Zpět vlak map

Kroměříž – Svárovský rybník – Záhlinice + Zpět vlak - zajímavosti

Již v samotné Kroměříži je spousta krásných míst vhodných k návštěvě. Například se jedná o Květnou zahradu v jihozápadní části města, Muzeum Kroměřížska nebo Arcibiskupský zámek s obrovským přilehlým parkem v centru.

Začátkem výletu je autobusové nádraží, vzdálené pár metrů o okraje parku. Zde se napojte na cyklistickou trasu s číslem 5034, která vás provede celým dnešním výletem. Pokračujte po jejím značení ulicemi Stoličkova a Skopalíkova. Před koncem zastávby se trasa prudce zlomí doprava na ulici s názvem Ovocná. U křížení s ulicí Karla Rajnocha se k cyklotrase přidává naučná stezka "Planorbis", po ní se necháte vést směrem doleva pryč z města.

Cesta vede lesem po absolutní rovině. Zhruba v půlce cesty k Svárovskému rybníku se v zatáčce objeví malá osada Světlá. Odsud i nadále pokračujte ve směru cyklotrasy, a po cestě by vás neměli opět překvapit žádné kopce ani stoupání.

Na dohled již máte pomyslný cíl, ve skutečnosti se nejedná pouze o jeden rybník, ale o skupinu tří relativně velkých vodních ploch. Ve všech rybnících jsou takové jakési hráze s cestami, po nichž můžete projít šikmo a obejít tedy každou nádrž důkladně ze všech směrů. Na procházce je možno spatřit různé druhy ptactva, kterých je tu velmi požehnaně.

V závěru se vraťte na cyklotrasu a pokračujte po ní do nedaleké vesnice Záhlinice. Pokud vám zbyde ještě trochu času, můžete si prohlédnout místní drobné církevní památky. V případě, že máte ještě dost sil, vydejte se zpět do Kroměříže po osách cyklotras 5181 a 5034 přes město Hulín (cca 5km). Vy ostatní můžete tutéž cestu absolvovat vlakem ze zastávky v Záhlinicích.

 

Autor: Martina Zapletalová