ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rožnov pod Radhoštěm - Dolní Bečva - Prostřední Bečva – Pustevny – Rožnov pod Radhoštěm

Tento výlet je vhodný pro opravdové cyklistické nadšence. Je náročný jak na počet kilometrů, tak i na výškové převýšení.

Rožnov pod Radhoštěm - Dolní Bečva - Prostřední Bečva – Pustevny – Rožnov pod Radhoštěm Rožnov pod Radhoštěm - Dolní Bečva - Prostřední Bečva – Pustevny – Rožnov pod Radhoštěm Rožnov pod Radhoštěm - Dolní Bečva - Prostřední Bečva – Pustevny – Rožnov pod Radhoštěm Rožnov pod Radhoštěm - Dolní Bečva - Prostřední Bečva – Pustevny – Rožnov pod Radhoštěm

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: 1. máje 1425, Rožnov pod Radhoštěm
GPS: 49.46284030, 18.13676560
Rožnov pod Radhoštěm - Dolní Bečva - Prostřední Bečva – Pustevny – Rožnov pod Radhoštěm map

Rožnov pod Radhoštěm - Dolní Bečva - Prostřední Bečva – Pustevny – Rožnov pod Radhoštěm - zajímavosti

V samotném Rožnově je příjemné se na chvíli zastavit ve Valašském muzeu v přírodě, kde můžete shlédnout místní oživené expozice nebo si dát některé z tradičních valašských jídel.
U hlavní brány tohoto areálu začíná vaše cesta – cyklotrasa č.6260(Bečva). Ta, jak již její název napovídá, vede kolem řeky Rožnovská Bečva v prostředí parku Městský sad. Klikatí se kolem městkého koupaliště, autokempu, rybníků a na závěr i golfového hřiště.

Abyste se vyhnuli hustšímu provozu, pokračujte po ní i v obcích Dolní Bečva a Prostřední Bečva. Ve druhé jmenované obci si však dejte pozor abyste nepřejeli důležitou odbočku u hotelu Zavadilka. Její začátek je veden jako modré pásové značení. Jedná se však o asfaltovou silnici, vedoucí přímo na Pustevny.

Právě tento úsek cesty bude co do vzdálenosti a převýšení ten nejtěžší. Jeho první část, vedoucí ještě Prostřední Bečvou a chatovou oblastí tomu ještě nenapovídá. Cesta se začíná výrazněji zvedat od rozcestí s vesnicí Kněhyně. Od tohoto bodu již cesta vede zalesněnou oblastí. Příštím drobným zastavení na vaší cestě může být osada "V huti". Na potoku Kněhyni, tekoucím po levé straně asfaltové cesty je možné místy pozorovat kaskády a vodopády.

Nejprudší část stoupání vede přes šestici serpentýn, u poslední z nich se přidá k vaší cestě značení cyklotrasy č.46 a to vás po silnici dovede až k rozcestí Skalíkova louka, kde za zatáčkou je již parkoviště a posléze i vrchni stanice lanové dráhy a centrum samotných Pusteven.

To je význačné zejména díky stavbám architekta Jurkoviče – pestrobarevným valašským roubenkám. Na tomto místě najdete samozřejmě také restauraci, bufet a v letních měsících i několik stánků se suvenýry a místními pochutinami. Někteří z vás se rovněž mohou vydat pěšky po modré značce k vyhlídkovému altánku, soše Radegasta nebo po cca 7 kilometrové hřebenovce na vrchol Radhoště.

Pro návrat do Rožnova je možné využít stejnou cestu, což je asi nejpohodlnější a nejrychlejší vůbec. Pokud však máte chuť projet si vrcholovou partií hor a zkusit něco nového, pokračujte po cyklotrase č.46. Cesta vede převážně po vrstevnici, po lesní zpevněné cestě. Kolem jejího úvozu vyvěrá několik studánek. V závěru mohou odvážnější jezdci zvolit trasu po červené značce, která však klesá velmi prudce. Konec obou tras ústí na ulici Radhošťská.

 

Autor: Martina Zapletalová