ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Napajedla – Spytihněv – Babice + zpět vlak

Trasa začíná v městečku Napajedla, které je snadno dostupné vlakem. Výlet je situován do prostředí kolem řeky Moravy, na své si přijdou zejména nenároční cyklisté a rodiny s dětmi.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Palackého 195, Napajedla
GPS: 49.17592440, 17.51752190
Napajedla – Spytihněv – Babice + zpět vlak map

Napajedla – Spytihněv – Babice + zpět vlak - zajímavosti

V samotném městě stojí za zastavení a návštěvu místní Zámek Napajedla s poměrně rozlehlým zámeckým parkem a prohlídkovým okruhem. Na jih od zámku se rozkládá areál Hřebčina Napajedla – proslaveného chovem plnokrevných koní.

Výlet začněte u řeky na cyklotrase č.47, ta vás vyvede z města až k jezeru Pahrbek – jedná se prakticky o obrovské slepé rameno řeky Moravy. U jeho severního okraje najdete přístav, ze kterého je možné vyrazit na výlet po řece, ať již severním nebo jižním směrem. Vy však pokračujte po břehu řeky stále po stejné cyklotrase.

Zanedlouho narazíte na druhé slepé rameno, trochu menší než to předcházející. Jižně od něj je obrovská oblast s několika rybníky. To už však na druhém břehu uvidíte obec Spytihněv. K té se dostanete po mostu u malé vodní elektrárny. Pomocí cyklotrasy č.5015 se můžete zblízka podívat na technickou památku Baťův kanál. Kanál začíná již v Otrokovicích, ale místy vede přímo korytem řeky.

Baťův kanál není na šířku nijak veliký. Sotva po něm projede malá loď. Je však vyjímečný pro svoji délku (52 km). Trochu tedy připomíná kanály v Nizozemí, kde je tento druh turistiky a dopravy velmi oblíbený.

Vy si však kanálu také trochu užijete, neboť po jeho levém břehu pokračuje cyklotrasa č.47. Zhruba po kilometru dorazíte k východnímu okraji obce Babice. U místního přístavu zahněte doleva, cesta vás dovede do centra Babic. Tam zahněte také doleva na hlavní silnici, která vás vyvede za město, a po menší asfaltce v pravém směru přijedete až k vlakové stanici Hustěnovice. Vytrvalejší z vás se mohou vydat dále po cyklotrase a dojet až do Uherského Hradiště, případně ještě dále. Celá trasa je lemována kolejemi, takže s dopravou zpět by neměl být problém.

 

Autor: Martina Zapletalová