ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Královecký Špičák

Broumovskou vrchovinu a její lesem pokrytý hřbet tvoří několik ryolitových kup, z nichž nejvyšší dosahuje nadmořské výšky 880 metrů a nese název Královecký Špičák, který je součástí Vraních hor, nevelkého pohoří s bohatým členěním, pozůstatku sopky z doby prvohor. Královecké sedlo se pak nachází mezi Rýchorem a Vraními horami a dosahuje nadmořské výšky 554 metrů.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Královecký Špičák, Královec
GPS: 50.65766390, 15.98936670
Královecký Špičák map

Královecký Špičák - zajímavosti

V rámci ostatních hřbetů a strmých kup v okolí tvoří Královecký Špičák dominantu krajiny. Z jeho vrcholu, kam se lze dostat například po modře značené turistické trase z obce Královec nebo Bernartice, se naskýtá krásný výhled na Krkonoše a město Žacléř.

Geomorfologický celek Broumovské vrchoviny se nachází v severovýchodní oblasti České republiky a zaujímá rozlohu 535 km. Nadmořská výška vrchoviny je 527 metrů a hned po Královeckém Špičáku je nejvyšším vrcholem Ruprechtický Špičák s nadmořskou výškou jen o půl metru nižší než u Královeckého Špičáku.

V okolí Královeckého Špičáku se nachází Adršpašsko-Teplické skály s množstvím bizardních skalních útvarů, které jsou turisticky velmi vyhledávané. Za zmínku a návštěvu rozhodně stojí také Broumovské stěny, kde se nachází řada soutěsek, hlubokých roklí, pískovcových skal a bohatých lesů. Při návštěvě tohoto místa rozhodně nesmíte opomenout procházku k Slavěnským hřibům, umístěným v lese poblíž obce Slavný. Přímo u vrcholku hory Ostaš se nachází stejnojmenná přírodní rezervace, kde vás uchvátí různorodá soustava skal, chodeb i jeskyní.

 

Autor: Andrea Štyndlová