ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Bechyně (zámek)

Váháte, kam vyrazit na výlet? Chcete se dozvědět něco nového z naší historie a obklopit se skutečně krásným prostředím? Pak navštivte zámek Bechyně, který si zajisté zamilujete!

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Zámek 1, Bechyně
GPS: 49.29150580, 14.46808280
Bechyně (zámek) map

Bechyně (zámek) - zajímavosti

Renesanční zámek Bechyně je dominantou stejnojmenného města na Táborsku. Stavba s hranolovou věží se pyšní především neobvyklými malbami, které znázorňují bitevní a biblické výjevy. Původně zde stával gotický hrad, ze kterého tu ovšem zbyla již jen dvě křídla. Prohlédnout si můžete také sýpku, bývalý pivovar, jízdárnu a stáje. Nejkrásnější místností zámku je svatební a gotická síň.

Po prohlídce, která vás seznámí především s nejvýznamnějším majitelem tohoto panství Petrem Vokem z Rožmberka, se projděte zámeckým parkem s velkými duby a hezkým výhledem do okolí. V bývalém pivovaře je dnes umístěna expozice keramiky Alšovy jihočeské galerie a v zámecké sýpce je Muzeum Vladimíra Preclíka. Každým rokem se právě tady odehrává Kulturní léto, kde s hlubokou pravidelností vystupují hvězdy české populární hudební scény.


Okolí

Pokud již Bechyni navštívíte, neopomeňte navštívit tzv. „Bechyňskou duhu“. Jedná se o železobetonový most 50 metrů vysoko nad řekou Lužnice s nepřekonatelným výhledem.

Projděte se také po samotné Bechyni. Je to skutečné překrásné lázeňské město s celou řadou zajímavých muzeí a aktivit. Děti jistě uvítají tamní mini-ZOO.

Milovníci historie by se měli vydat na zříceninu hradu Dobronice, která hrdě shlíží do okolí ze skalnatého vrchu z výšky 440 m. n. m.

 

Autor: Lenka Zelnitiusová