ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Boskovice (zámek)

V malebném městečku Boskovice můžete naleznout nejen stejnojmenný zámek, ale také zříceninu hradu. Kdo do Boskovic zamíří, zcela jistě by neměl zapomenout na místní westernové městečko či jeskyně. Je jen a jen na vás, co vás baví a čemu dáte přednost.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Hradní 638, Boskovice
GPS: 49.48505000, 16.65979670
Boskovice (zámek) map

Boskovice (zámek) - zajímavosti

Milovníky kultury a především historie jistě bude lákat návštěva empírového zámku Boskovice. Samotné zámecké stavbě předcházela výstavba dominikánského kláštera ze 17. století výhradně pro ženy.

Na počátku 19. století se rod Ditrichštějnů zasloužil o znamenitou přestavbu ve prospěch ryze zámeckého charakteru. Ditrichštejnové před zahájením zámecké výstavby přetvořili zámek v manufakturu určenou pro výrobu barev, ale továrna vydržela pouhých třicet let.

Kdo se zasloužil o architekturu zámku není zcela jisté, spekuluje se o architektech Petru de Nobile či Josefu Eschovi. Za dnešní podobu zámeckého parku však můžeme poděkovat Josefu Hájkovi.

V zámeckých komnatách narazíte na dámský salón, pracovny šlechty či rodinnou místnost. Velmi cenná je knihovna, která čítá přes 10 000 svazků.


Okolí


Mezi turisty oblíbená místa v okolí patří zámek Lysice, Letovice a legendární propast Macocha s Moravským krasem.

 

Autor: Lenka Zelnitiusová