ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Bečov nad Teplou (zámek)

Pokud budete mít cestu kolem Karlových Varů, zastavte se v nedalekém a velmi malebném městečku Bečov nad Teplou, kde se nachází  zámek Bečov.  Obtéká ho řeka Teplá, která dokresluje nezaměnitelnou atmosféru tohoto místa. 

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Nám 5. května 13, Bečov nad Teplou
GPS: 50.08375720, 12.83688780
Bečov nad Teplou (zámek) map

Bečov nad Teplou (zámek) - zajímavosti

Středověký Hrad Bečov vznikl na začátku 14. století a na jeho konci z něj vybudovali bratři Boršové z Riesenburka honosné sídlo, které odpovídalo jejich bohatství.  Na panství se vystřídalo mnoho majitelů. O rozsáhlou opravu a přístavbu se zasloužili Pluhové z Rabštejna.

Hrad byl dvakrát poničen, jednou po dobití husitským vojskem a podruhé během třicetileté války.  Poté již nebyl nikdy obnoven a tehdejší majitelé zde vystavěli v roce 1753 nový zámek, který si rovněž nesmíte nechat ujít.

V roce 1985 byl v prostoru hradní kaple nalezen relikviář svatého Maura, který zde byl ukryt v roce 1945. Od roku 2002 si ho v nedalekém zámku mohou návštěvníci trvale prohlížet. Relikviář představuje nejvýznamnější románskou klenotnickou památku u nás a vedle korunovačních klenotů je také jednou z nejvýznamnějších českých památek.

Prohlídka zámku je dnes možná jedině s průvodcem a k dispozici jsou tři návštěvnické okruhy.  Relikviáři sv. Maura je zde věnováno pět místností. Dozvíte se mnoho informací o historii hradu a zámku, uslyšíte poutavý příběh o objevení relikviáře. Navštívit můžete také zámecké interiéry


Okolí


Pokud zavítáte i do města Bečov, jistě neopomeňte návštěvu Zlatého vrchu s televizním vysílačem, odkud se vám naskytne pohádkový výlet do okolí.

V budově na náměstí můžete nahlédnout do Muzea historických motocyklů a hraček. Právě tato expozice je nejrozsáhlejší v celé České republice.

 


Autor: Lenka Zelnitiusová