ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Prašivice (umělá zřícenina)

Psal se rok 1840, když se majitel panství v Nalžovských Horách u Klatov rozhodl, že si vybuduje v nedalekém lesním porostu svůj druhý domov. Byl to Eduard Taaffe, rodák z Irska, který do lůna lesa přenesl za pomoci zručných stavitelů napodobeninu svého rodového sídla Ballymotte v dnešním Irsku.

Prašivice (umělá zřícenina) Prašivice (umělá zřícenina) Prašivice (umělá zřícenina) Prašivice (umělá zřícenina)

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Nalžovy
GPS: 49.34186420, 13.55728110
Prašivice (umělá zřícenina) map

Prašivice (umělá zřícenina) - zajímavosti

Jde tedy o umělou zříceninu, v jejímž okolí se nachází i řada kamenných soch od místního sochaře Kvíčaly. Děti jistě ohromí obrovská socha draka s otevřenou tlamou, do níž se pohodlně vejde i dospělý člověk. V blízkém okolí se pak můžete setkat s kamennou želvou a dalšími zvířaty. Zub času ale již udělal své, takže u některých nepoznáte, co měly představovat. Les je ozvláštněn i malým jezírkem a altánkem.

Nalžovské Hory neměly svůj název odnepaměti, vznikly spojením dvou vedle sebe sousedících vsí – Nalžovy a Stříbrné Hory. Ve středověku byly známé těžbou stříbrné rudy. Leží asi 11 kilometrů od Klatov a k vidění nabízejí i zámek, usazený ve zvelebeném anglickém parku.

Pokud tedy váháte, kam se vydat, doporučujeme právě toto místo. Patří totiž k těm nejkrásnějším. Brodit se spadaným listím a nechat se hýčkat sluncem, prosvítajícím mezi stromy, je zážitek nad zážitky. Tak hurá do přírody. A větrovku s sebou.

 

Autor: Marcela Horká, Vlastimil Hloupý