ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

České muzeum čokolády Praha

Historicky první české muzeum čokolády, které najdeme v na ulici Oldřichova 20 v Praze 2, je dalším skvělým tipem na výlet jak pro rodiny s dětmi, tak i pro dospělé. Historie čokolády je stará víc jak 3 tisíce let a váže se k Mayské civilizaci a Aztékům, pro které byla čokoláda magickým nápojem.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Celetná 557/10, Praha 1 - Staré Město
GPS: 50.06563000, 14.42750000
České muzeum čokolády Praha map

České muzeum čokolády Praha - zajímavosti

Oblíbenou formou workshopů si zde všichni návštěvníci mohou vyzkoušet například výrobu své vlastní čokolády, budou mít možnost seznámit se na živo s výrobou pralinek nebo si namalovat obrázek - jak jinak než z čokolády.

Součástí muzea je také čokoládovna nacházející se hned u vchodu, a skýtající úžasný výběr pralinek, vyrobených z vysoce kvalitní čokolády bez přídavných tuků a navíc s víc jak nevšedními příchutěmi, například česnek, wassabi, kaviár nebo chilli. Možná jste ani doposud netušili, že existuje také čokoládové pivo, víno nebo tzv. čokoliéry - i ty zde totiž budete mít možnost vyzkoušet.

V řadě zajímavostí a užitečných informací určitě vynikají obrazy profesora výtvarného umění a rýsování, Vladimíra Čecha, vytvořené samozřejmě z čokolády. Je jich zde stovka, jsou malované z mléčné, bílé i hořké čokolády a ochutnávky jsou přísně zakázány, nicméně i přesto je zde dostatek příležitostí, jak si v muzeu užít prohlídku všemi smysly.

To nejzajímavější pro děti

Film zaměřený na historii výroby čokolády, informace o tom, jaké koření do této lahůdky přidávali Aztékové nebo jak se čokoláda vyráběla v Londýně v 18. století, zaujmou spíš dospělé návštěvníky muzea. Pro děti je zde neméně příležitostí k pobavení! Populární je například workshop, ve kterém si děti sami mohou pomocí pěti druhů čokolády dozdobit čokoládovou kočičku a na zbytku čokolády si pochutnat. Dále je na programu věštění z cukru, řešení čokoládového kvízu nebo malování čokoládových obrazů.

Sbírka historických obalů od čokolád je stejně zajímavá pro dospělé i pro děti. Ty však ale zaručeně nejvíc potěší čokoládová dílnička s možností odlít si vlastní čokoládku, vyrobit si k ní také vlastní obal, pralinky, vymodelovat si čokoládovou figurku nebo obrázek na jedlý papír z plastické čokolády.

 

Autor: Andrea Štyndlová