ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Muzeum pražských pověstí a strašidel

Zavítejte do tajemného světa pražských pověstí, duchů a přízraků! Muzeum pražských strašidel a pověstí na Mostecké ulici přímo v centru Prahy vám nabídne širokou plejádu těch nejznámějších a nejděsivějších strašidel staré Prahy! Interaktivní expozice zaujme děti všech věků a bezesporu i dospělé.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Mostecká 46/18, Praha 1
GPS: 50.08744720, 14.40590530
Muzeum pražských pověstí a strašidel map

Muzeum pražských pověstí a strašidel - zajímavosti

Muzeum se dělí na dvě části: na tajuplnou uličku duchů a přízemní část, která se většinou věnuje pověstem.

Podzemní ulička duchů byla vybudována v úrovni dřívějších středověkých ulic a dává možnost nahlédnout do atmosféry půlnoční Prahy před mnoha a mnoha lety. Zvláštní génius loci je zde ušetřen hluku dopravy a temná zákoutí zde ukrývají ta nejobávanější pražská strašidla: rytíře bez hlavy, kostlivce, zamilované bytosti i bizardní zvířata. Všechny mají jedno společné: dodnes se uchovaly v našich myslích prostřednictvím legend a starých příběhů.

V Muzeu pražských strašidel a pověstí můžete čekat všechno, ovšem s nudou nepočítejte! Strašidla si tady s vámi klidně zahrají na schovávanou a hravě je zaměřen i samotný vstup do muzea. Nachází se zde obří kniha, ve které je sepsána celá řada pražských pověstí a nachází se zde interaktivní exponáty.

Expozice muzea se zaměřuje výhradně na autentické záznamy a legendy. Je zde Golem, Faust, kostlivec, malostranský rarach i čert z Vyšehradu.

Pokud budete chtít svět strašidel ochutnat také z jiné stránky, můžete se se "strašidlem" vydat přímo do ulic Prahy! Muzeum nabízí celkem sedm tras, trvajících přibližně 2 hodiny, a zahrnující procházku zapadlými kouty a poetickými uličkami staré Prahy. Po celou dobu vám strašidlo bude vyprávět pověsti přímo o místech, kterými zrovna budete procházet.

 

Autor: Andrea Štyndlová