ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Muzeum voskových figurín Grévin

Muzeum Grévin v Praze bylo vytvořeno podle osvědčeného pařížského konceptu, a proto slibuje zajímavou podívanou. Vždyť ani investice nebyla vůbec malá, přesáhla 300 milionů korun.

Muzeum voskových figurín Grévin Muzeum voskových figurín Grévin

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Celetná 596/15, Praha 1
GPS: 50.08722810, 14.42433250
Muzeum voskových figurín Grévin map

Muzeum voskových figurín Grévin - zajímavosti

Muzeum Grévin naleznete v centru Prahy na hlavní trase vedoucí od Obecního domu na Staroměstské náměstí (v Celetné ulici). V muzeu naleznete celou řadu voskových figurín známých osobností, ať už českých, tak i zahraničních.

Muzeum je rozděleno do několika částí, v nichž máte možnost poznat hned několik různých světů.

• Magická laboratoř je zaměřená svět tajemna a magie. Jistě ti nahlédněte do této alchymistické laboratoře.
• V další části naleznete Staropražskou kavárnu, v níž naleznete Bohumila Hrabala, Vladimíra Menšíka, France Kafku a další.
• Svatyně sportu hostí ty největší světové osobnosti. Ve sportovní svatyni slávy vévodí ohromná magická obrazovka, kde si můžete sami anebo s přáteli dopřát fotbal, hokej anebo tenis. V této části naleznete např. Emila Zátopka, Romana Šebrleho, Dominika Haška nebo Jaromíra Jágra.
• V další části muzea naleznete historii v průběhu věků. Setkat se tu proto můžete se svatým Václavem, Janem Husem, císařem Rudolfem II, panovníkem Karlem IV. i s Marií Terezií nebo třeba s Tomášem Garrigueem Masarykem.
• V sekci „Kouzelné divadlo“ vás vtáhne do světa barev, sametu, a také i slavných herců a umělců. V tomto světě se můžete setkat s nezapomenutelným Johnem Lennonem, Milošem Forman, Janem Třískou, Emou Destinovou i s excentrickým Mozartem.
• Plesový sál nabízí setkání s těmi nejznámějšími lidmi na naší planetě, jako George Clooney, Meryl Streep, Angelina Jolie a Brad Pitt.
• Dílna plná objevů vám umožní vytvořit si s pomocí chytrého počítače vlastní 3D portrét.

Otevřeno je zde každý den od 10 – 19 hodin.