ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Podbrdské muzeum

Podbrdské muzeum s památníkem Jakuba Jana Ryby v Rožmitále pod Třemšínem nabízí exkurzi do doby nejstarší, kdy byl v údolí postaven blatný hrad, majetek rodu Lvů z Rožmitálu.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Palackého 10, Rožmitál pod Třemšínem
GPS: 49.60188000, 13.86483030
Podbrdské muzeum map

Podbrdské muzeum - zajímavosti

Provedeme Vás historií města, související se zpracováním dřeva, slévárenstvím, hamry a cvočkařstvím. Vaši pozornost zajisté upoutá sbírka erbů z habrového dřeva a unikátní model chrámu svatého Víta (v poměru 1: 60) vyrobený ze žitné slámy.  

Část expozice prvního patra a rozsáhlá přízemní stodola, dokumentují každodení  život podbrdské domácnosti. Od kolébky až do hrobu provázely každou domácnost typické výrobky, zvyky a tradice. V expozici nechybí ani galerie osobností, těch slavných, kteří se zde narodili, jako Václav Hudeček, Miloš Nedbal, profesor Emanuel Vlček… i těch, kteří zde část života působili. Poslední patro je věnováno životu a dílu Jakuba Jana Ryby.

Naše muzeum se pyšní i sbírkou historických automobilů, převážně značky Aero. Máme vlastní dětské hřiště, kde si přijdou na své vaše ratolesti nebo venkovní učebnu. Muzejní expozice je velmi pestrá, najdete zde interaktivní hrací prvky a celý komplex je bezbariérový.