ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Hoštice u Volyně

Kdo by ji neznal? Malá vesnička v jižních Čechách, nedaleko Strakonic, zasazená sice do kouzelného kraje, nicméně obecně vzato takřka bezvýznamná. Nebýt komerčního úspěchu filmové trilogie Slunce, seno,... jen těžko by sem rok co rok přijížděly zástupy turistů. Vůně sena, horké léto, jihočeská pohoda a především česká mentalita - snad právě to nás všechny nejvíc oslovilo na opěvované i zavrhované trilogii z Hoštic u Volyně, režírované Zdeňkem Troškou.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Hoštice u Volyně
GPS: 49.19391940, 13.90804440
Hoštice u Volyně map

Hoštice u Volyně - zajímavosti

Od Strakonic jsou Hoštice u Volyně vzdálené přibližně 10 km ve směru na jih. Zvláštní je, že téměř nikde se nesetkáte s žádnými zvláštními ukazateli a směrovkami na věhlasnou filmovou vesnici. Důvodem je asi jenom to, že Hoštice nic takového nemají za potřebí. Kdo chce, určitě je bez problémů najde, a že těch, co je najít chtějí, je opravdu spousta! Turisté sem rok co rok přijíždějí hlavně během letních prázdnin a vyhledávají samozřejmě především místa, která se ve filmech Slunce, seno,...objevila, a sice náves, dům Škopkových, hospodu, zámeček nebo kravín.

Hoštice jsou v podstatě malá vesnička, a tak všechny hlavní filmové "atrakce" budete mít na dosah z návsi. Jen kravín a místní hospoda jsou trochu stranou, ale ne příliš. Ve směru od Strakonic (ze silnice č.4) vede k Hošticím odbočka vlevo, kde vás přivítá známá vlaková zastávka, kde, alespoň ve filmu, vlak kvůli zpoždění nikdy nestaví. Stranou od Hoštic je i mlýn, kde strašil "velkej černej pes a mrtvej kostelník".

Ty, pro které se filmy Slunce, seno,...staly až kultovními, určitě potěší jakýsi skanzen, který vznikl v místech JZD. Nachází se zde totiž řada předmětů, které byly při natáčení použity, například Vencova motorka nebo postel, na které na dvorku lehávala filmová maminka Heleny Růžičkové.