ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Mechová jezírka na Rejvízu

Nechte se zavést na pohádkové místo v Jeseníkách, při troše fantazie možná spatříte nějakou tu nadpřirozenou bytost, která se usídlila ve zdejších močálech.

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Zlaté Hory
GPS: 50.21975810, 17.29157470
Mechová jezírka na Rejvízu map

Mechová jezírka na Rejvízu - zajímavosti

Největší moravské rašeliniště je tvořeno dvěma jezírky, Velkým a Malým. To Velké se rozprostírá na ploše 1 692 m2, je hluboké 2 až 3 m a jeho objem je 4 048 m3.

Rašeliniště vznikla na konci doby ledové. Původně zde bylo pouze několik prohlubní s vodou, které zarůstaly rašeliníkem, až došlo ke spojení v jednou souvislou plochu rašeliniště.

Rostou zde především rašeliništní druhy rostlin, jako rašeliníky, suchopýr pochvatý nebo klikva bahenní. Ze dřevin pak borovice blatka, bříza karpatská nebo smrčiny. V tůňkách na loukách se daří čolku karpatskému, své hnízdiště si zde našel chráněný chřástal polní. Narazit zde můžete i na zmiji obecnou nebo šídlo rašelinné.

K Velkému jezírku vede z Rejvízu naučná stezka s informačními tabulemi. Je dlouhá 2 km a přístupná pouze pro pěší. K Malému jezírku je vstup přísně zakázaný. Pohybovat se zde můžete pouze po vyznačených chodníčcích.

 

Autor: Marie Bukovinská