ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna Travičná u Tvarožné Lhoty

Výčtem všech bodů, viditelných z rozhledny Travičná, vás rozhodně nechceme zdržovat. Naopak vám nabízíme její návštěvu a možnost vychutnat si pohled na krásy jižní Moravy přímo z ptačí perspektivy! Dopřejte si tento kouzelný zážitek i vy!

Rozhledna Travičná u Tvarožné Lhoty Rozhledna Travičná u Tvarožné Lhoty Rozhledna Travičná u Tvarožné Lhoty Rozhledna Travičná u Tvarožné Lhoty

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Tvarožná Lhota
GPS: 48.86006000, 17.36575900
Rozhledna Travičná u Tvarožné Lhoty map

Rozhledna Travičná u Tvarožné Lhoty - zajímavosti

Železná rozhledna na Travičné u Tvarožné Lhoty slouží mimo turistické účely také jako vysílač mobilních operátorů. Nachází se na kopci Travičná asi 2 km od obce Tvarožná Lhota směrem na jihovýchod a přibližně 20 km od Hodonína směrem na severovýchod. Oficiálně byla rozhledna zpřístupněna 29. dubna 2001.

Rozhledna je položena v nadmořské výšce 380 metrů. Její celková výška je 52,6 metrů. Vyhlídková plošina se nachází ve výšce 33,6 metrů a naskýtá se z ní výhled na jihozápadní stranu směrem na Hodonín a Pálavu. Směrem na severozápad je vidět Ždánický les a Chřiby. Spatřit můžete i hrad Buchlov a kapli sv. Barbory. Směrem na sever jsou vidět jezera u Ostrožské Nové Vsi a za Veselím nad Lužnicí je vidět i Uherské Hradiště a Hostýn. Severozápadní strana vám nabídne poutní místo Svatý Antoníček u Blatnice. Je možné spatřit i Bílé Karpaty s nejvyšším bodem Velkou Javořinou.
Na vyhlídkovou plošinu vede celkem 177 schodů.

K rozhledně se dostanete snadno. Pokud jedete od Strážnice, vydejte se do Tvarožné Lhoty a pokračujte až k vodní nádrži Lučina. Cesta povede stoupáním, na jehož konci je odbočka k rozhledně.

Výstavbu věže iniciovala společnost Eurotel. Na základě dohody mezi touto společností a Správou CHKO Bílé Karpaty byl na věži vybudován i vyhlídkový ochoz pro turisty, takže věž slouží současně jako rozhledna a vysílač všech tří mobilních operátorů.

Rozhlednu postavila firma VALPO Zlín s.r.o. Se stavbou se začalo roku 2000 a ještě téhož roku byla hotová, a to během čtyř měsíců. Stavbu projektoval Ing. Josef Pivoda.

Oficiální otevření se uskutečnilo 29. dubna 2001. Rozhledna Travičná se tak stala první rozhlednou, umístěnou v CHKO Bílé Karpaty.

Při návštěvě rozhledny budete kromě výhledu z věže moci shlédnout i expozic, zaměřenou na zdejší region. Seznámíte se s rostlinami, geologií a zvířaty v Bílých Karpatech, dozvíte se něco o mlýně v Kuželově a místních lidových tradicích Horňácka.

 

Autor: Andrea Štyndlová