ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna na panském vrchu u Drmoulu

Vystoupejte do výšky čtyřiceti metrů nad zemí a vychutnejte si pohled, jaký se vám naskytne z rozhledny na Panském vrchu! Výhledem v žádném případě nebudete zklamáni!

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Drmoul
GPS: 49.93518900, 12.63831900
Rozhledna na panském vrchu u Drmoulu map

Rozhledna na panském vrchu u Drmoulu - zajímavosti

Tato železná rozhledna se nachází na Panském vrchu, asi 1 km na západ od obce Drmoul poblíž Mariánských lázní a přibližně 35 km od Chebu směrem na jihovýchod. Rozhledna, sloužící zároveň jako vysílač mobilního operátora, je položena v nadmořské výšce 650 metrů a její celková výška je 55 metrů.

Z vyhlídkové plošiny je krásný výhled na Slavkovský les, Dyleň, Lázně Kynžvart, Přimdu nebo Mariánské lázně. Do výšky 40 metrů nad zemí vás vyvede 207 schodů.

Nejsnadnější přístup na rozhlednu je ze silnice spojující Drmoul a Tři Sekery. Cesta je dobře značená a rozhledna je z dálky vidět.

Mimo zimní období je rozhledna přístupná denně a otevřena bez omezení.

Konstrukce rozhledny je typizovaná a slouží jako vysílač mobilního operátora Vodafone. Je umístěna na Panském vrchu v nadmořské výšce 650 metrů a její vyhlídka slouží turistům od roku 2008, a to po dohodě, která proběhla mezi společností Vodafone a Obecním úřadem Drmoul. Věž stavěla firma Hakk z Třebíče a projekt stavby vypracovala společnost PSKON Engineering. Návštěvníkům je rozhledna otevřena každý den na vlastní nebezpečí. O provoz rozhledny se stará Obecní úřad Drmoul, který vlastní pozemek, na němž věž stojí.


Slavnostní otevření rozhledny se uskutečnilo 15. listopadu roku 2008. Tuto akci doprovázel bohatý kulturní program.

 

Autor: Andrea Štyndlová