ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna "U Strejců" v Lubech

Toužíte po klidné procházce, výletu do přírody a návštěvě zajímavého objektu? Pak je pro vás rozhledna "U Strejců" tím pravým tipem na výlet!

Rozhledna "U Strejců" v Lubech Rozhledna "U Strejců" v Lubech Rozhledna "U Strejců" v Lubech Rozhledna "U Strejců" v Lubech Rozhledna "U Strejců" v Lubech Rozhledna "U Strejců" v Lubech

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Luby
GPS: 50.26310700, 12.38734200
Rozhledna

Rozhledna "U Strejců" v Lubech - zajímavosti

Přibližně 1 km od obce Luby směrem na západ a asi 25 km od Chebu směrem na sever se nachází dřevěná rozhledna "U Strejců". Je položena v nadmořské výšce 632 metry a oficiálně byla zpřístupněna 14. srpna 2005.

Její celková výška je 22,3 metry a vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 19 metrů. Z věže je pěkný výhled na Tříslovou a Vysoký Kámen, na Zlatý vrch, Liščí horu a Slavkovský les.

K rozhledně se dá pěšky nebo na kole dojet po Naučné stezce Lubsko. Pokud jedete na motorce, musíte pokračovat po silnici, vedoucí na Horní Luby. Cesta ke golfu i rozhledně je velmi dobře značená. Jedete-li autem, můžete zaparkovat u golfového areálu, nacházejícího se pod rozhlednou.

Rozhledna je volně přístupná a otevřená bez omezení.

Městečko Luby se nachází v příhraniční oblasti v západních Čechách. Městečko, jehož dřívější název zněl Schönbach, se proslavilo především výrobou hudebních nástrojů. Od roku 1994 zde byl vybudován golfový areál a o rok později proběhla výstavba zdejší rozhledny.


Dřevěná rozhledna "U Strejců" je celkově vysoká 22 metrů. Projekt vypracoval Ing. Čegan a realizaci stavby provedlo chebské stavitelství Kapic. stojí téměř v těsné blízkosti golfového areálu, blízko vyvýšeniny zvané Nad Dvorem.


Slavnostní otevření rozhledny proběhlo 14. srpna 2005.

 

Autor: Andrea Štyndlová