ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Karasín u Bystřice nad Pernštejnem

Užijte si výhledu na Bystřici nad Pernštejnem ze zděné rozhledny nad obcí Krasín! Je položená v nadmořské výšce 707 metrů na hřbetě kopce Přední skála, přibližně 3 km na sever od Bystřice nad Pernštejnem. Podnikněte výlet a užijte si pohled na část Vysočiny pěkně z výšky!

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Bystřice nad Pernštejnem-Karasín
GPS: 49.55819000, 16.27906900
Karasín u Bystřice nad Pernštejnem map

Karasín u Bystřice nad Pernštejnem - zajímavosti

Rozhledna byla poprvé zpřístupněna turistům v roce 2002. Je vysoká 28,2 metry a k vyhlídkové plošině ve výšce 25 metrů vede celkem 128 schodů. Odměnou za jejich zdolání vám bude výhled na Bystřici nad Pernštejnem Vítochov, Dolní Rožínku, Českomoravskou vrchovinu a další. Pokud vám bude počasí nakloněno, uvidíte i Novohradské hory nebo Alpy.

Rozhlednu najdete u východního okraje Krasína, u asfaltové cesty. Kolem rozhledny vede také červeně značená turistická stezka, která spojuje Vír a Dalečín.

Rozhledna je otevřena každý den od 10 do 19 hodin.

Zdejší rozhledna vznikla díky Liboru Jedličkovi, soukromému investorovi, jehož záměrem bylo zatraktivnit tuto oblast. Rozhledna náleží k areálu, ve kterém byl roku 2002 otevřen také lyžařský vlek. Stavbu rozhledny podpořila i bystřická radnice. Ta o její stavbu stála už dlouho, ale kvůli nedostatku financí její stavbu nikdy nezrealizovala. Město si v souvislosti se stavbou rozhledny stanovilo podmínku celoročního otevření a to, aby rozhledna s okolní krajinou dobře ladila.


Projekt vypracoval Petr Štorek a se stavbou se začalo v únoru roku 2002. Konstrukci tvoří štípané betonové bloky.
Slavnostní otevření rozhledny se konalo 25. května 2002. U paty rozhledny je zbudován bufet a na vyhlídkový ochoz rozhledny se dostanou i vozíčkáři.

 

Autor: Andrea Štyndlová