ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna na Císařském kameni

Spojte vycházku do přírody s návštěvou konstrukčně zajímavé stavby a navíc ještě okouzlujícím výhledem na část české země! Navštivte rozhlednu na Císařském kameni!

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Vratislavice nad Nisou
GPS: 50.71316900, 15.10460100
Rozhledna na Císařském kameni map

Rozhledna na Císařském kameni - zajímavosti

Dřevěná rozhledna je umístěna v nadmořské výšce 637 metrů, na kopci Císařský kámen, asi 1 km od osady Milíře a přibližně 8 km od Jablonce nad Nisou ve směru na západ.

Rozhledna o celkové výšce 20 metrů má vyhlídkovou plošinu umístěnou ve výšce 18,8 metrů. Vede k ní celkem 97 schodů a naskýtá se z ní výhled na Liberec, Jablonec nad Nisou, ještědský hřbet, jižní část Jizerských hor, západní část Krkonoš, Český ráj a další. S orientací vám pomůžou panoramatické tabule přímo na ochozu rozhledny.

Autem se k rozhledně dostanete přes osadu Milíře, za kterou odbočte vpravo na užší asfaltku a pokračujte cestou mezi domy, dále po lesní cestě až k rozhledně. Cesta je značena šipkami. Pěší turisté mohou využít zeleně značenou turistickou trasu.

Rozhledna je otevřena celoročně, každý den bez omezení.

Rozhledna na kopci Císařský kámen stojí od roku 2009. Postavena byla z iniciativy obce Rádlo. Původní plán bylo postavit rozhlednu ještě před začátkem mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci, které tehdy připadlo na 18. února 2009. Tento záměr se bohužel nepodařil především kvůli nedostatku financí. Dokončení rozhledny se posunulo až na konec června roku 2009.


Konstrukce rozhledny je dřevěná, doplněná ocelovými prvky. Slavnostní otevření proběhlo 19. září 2009.

 

Autor: Andrea Štyndlová