ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou

Vždycky jste si přáli vyzkoušet, jaké to je stát na vrchu skokanského můstku? Rozhledna v Lomnici nad Popelkou vám k tomu dá vynikající příležitost! Budete moci zažít pocit, jaký mají lyžaři a přitom si užijete báječný výhled do okolí!

Rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou Rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou Rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou Rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou Rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou Rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou Rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou Rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou Rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou Rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou Rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou Rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Lomnice nad Popelkou
GPS: 50.53070900, 15.34822600
Rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou map

Rozhledna na skokanském můstku v Lomnici nad Popelkou - zajímavosti

Tato nevšední rozhledna vznikla z kovové konstrukce věže skokanského můstku. Nachází se ve sportovním areálu V Popelkách na západ od Lomnice nad Popelkou a asi 15 km směrem na jih od Semil.

Rozhledna je umístěna v nadmořské výšce 590 metrů a její celková výška je 29,4 metry. Z výšky 28,1 metrů, ve které je umístěna vyhlídková plošina, se vám naskytne výhled na sever, západ a východ. Kompletně jsou vidět Krkonoše, velká část Jizerských hor, Lužické hory, Orlické hory a další. Vyhlídková plošina má kruhový tvar a podlaha je z dřevěných prken. Při výstupu na rozhlednu budete muset zdolat 112 schodů včetně 12 stupňů u rozjezdové dráhy. Podél doskočiště je ale dalších 235 schodů, které budou muset vystoupat ti, co přijdou zezdola.

Nejsnadněji se sem dostanete od Lomnice po modré turistické značce až na rozcestí V Popelkách a dál se vydejte po zelené. Autem se dá dojet přímo až k rozhledně. Rozhledna je otevřená denně a volně přístupná bez omezení.

Lomnice nad Popelkou se může pochlubit hned dvěma rozhlednami. Ta první se od roku 2007 nachází na hoře Tábor a tu druhou bysta našli ve sportovním areálu V Popelkách. Tato vskutku netradiční rozhledna vznikla přestavbou skokanského můstku K70 během modernizace areálu. Celá rekonstrukce trvala 3 roky.


Ochoz se nachází ve výšce 28 metrů a horní prstenec má v obvodu 45 metrů. Rozhledna byla turistům zpřístupněna 4. července 2007. V soutěži Stavba roku 2007 Libereckého kraje tato rozhledna získala Cenu sympatie, což jasně svědčí o její nevšednosti. Jaromír Stránský, autor projektu, se prý inspiroval tvarem kalichu vína.

 

Autor: Andrea Štyndlová