ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Vyhlídková věž vodojemu v Bohumíně

Využijte možnosti a navštivte rozhlednu, nacházející se přímo ve městě Bohumíně! Zpříjemní vám den kouzelným výhledem a navíc můžete pak navštívit i aquapark, který se nachází v její těsné blízkosti!

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: Koperníkova 1215, Bohumín
GPS: 49.90947800, 18.36574700
Vyhlídková věž vodojemu v Bohumíně map

Vyhlídková věž vodojemu v Bohumíně - zajímavosti

Vyhlídková věž se nachází v budově vodojemu v Bohumíně, místní části Nový Bohumín na Koperníkově ulici. Jedná se o zděný vodojem s rozhlednou v nadmořské výšce asi 200 metrů. Celková výška vodojemu je 39 metrů a na vyhlídkovou plošinu vede dohromady 187 schodů.

Cesta k vodojemu od centrálního náměstí T.G.Masaryka je dlouhá asi 0,5 km. Stačí, když budete následovat místní značení ve směru na aquapark, který se nachází v těsné blízkosti vodojemu.

Nynější stavba je skvělou kombinací turistické rozhledny a vodojemu z roku 1934. Roku 2002 se uskutečnilo odprodání stavby Severomoravskými vodovody a kanalizacemi Ostrava městu Bohumín. Tou dobou už vodojem neplnil svou funkci, a tak ho město plánovalo upravit na vyhlídku s výstavními prostory a byty. V bezprostřední blízkosti se pak vystavěl i zmíněný aquapark, ale od původního záměru úpravy vodojemu se upustilo a v konečném výsledku vznikl vodojem upravený na penzion s kavárnou a vyhlídkou.


S přestavbou započala roku 2005 firma TCHAS a práce trvaly téměř rok. Současná budova vodojemu má celkem osm pater, její průměr je 8,5 m a nabízí ubytování pro 36 osob. Přízemí budovy je věnováno hale, recepci a nástupní stanici výtahu, vedoucímu středem vodojemu. V šesti patrech budovy najdete pokoje, kde je možno se ubytovat. Každé patro nabízí dva pokoje o dvou lůžkách. Celý prostor vodojemu je bezbariérový a dokonce nabízí i pokoj pro tělesně postižené. Osmé patro je věnováno restauraci a to sedmé vyhlídkovému ochozu, který nabízí výhled do tří světových stran. Návštěvníci mohou k cestě na vyhlídku využít buď výtahu, nebo proskleného schodiště.


Stavba byla pojmenována "Penzion ve věži" a otevřena 30. ledna 2006. Tuto akci doprovázel "běh do schodů", recesní akce, která se však ujala a od té doby se pořádá každým rokem.

Stavba vyhrála roku 2007 cenu Nejlepší investice roku 2006, a to na brněnském Stavebním veletrhu v soutěži Top Invest.

 

Autor: Andrea Štyndlová