ToulejSe.cz
O
Hledat
CS
Jazyk

Menu

Rozhledna Na Skále u Železného Újezdu

Vždycky jste si přáli zažít pocit mít Šumavu jako na dlani? Rozhledna Na Skále vám tento zážitek umožní! Využijte tuto možnost a navštivte ji i vy!

Rozhledna Na Skále u Železného Újezdu Rozhledna Na Skále u Železného Újezdu Rozhledna Na Skále u Železného Újezdu Rozhledna Na Skále u Železného Újezdu Rozhledna Na Skále u Železného Újezdu Rozhledna Na Skále u Železného Újezdu

Užitečné informace pro návštěvníky

Adresa: , Čížkov
GPS: 49.56134200, 13.66749400
Rozhledna Na Skále u Železného Újezdu map

Rozhledna Na Skále u Železného Újezdu - zajímavosti

Tento železný vysílač mobilního operátora, vystavěný roku 2000, začal sloužit jako turistická rozhledna od roku 2001. Nachází se na vrchu Na Skále, v nadmořské výšce 672 metry. Od osady Železný Újezd je vzdálená asi půl kilometru. Leží asi 3 km směrem na sever od Čížkova a přibližně 25 km od Plzně směrem na jihovýchod.

Na vyhlídkovou plošinu ve výšce 25,7 metrů vede celkem 137 schodů. Z věže budete mít krásný výhled na panorama Šumavy, Třemšín, Zelenou Horu, Radyni, Temelín a část Plzně. Celková výška rozhledny je 41 metrů.

Autem se k rozhledně dostanete snadno, odbočíte-li na značené odbočce ze silnice Přešín-Železný Újezd. K rozhledně vede lesní upravená cesta. Tato cesta je shodná též s cyklotrasou č. 2149, která se napojuje na cyklotrasu č. 2039.

V období od dubna do října můžete rozhlednu navštívit v době od 9 do 20 hodin.

Jedná se o vysílač typizované konstrukce, stojící na vrchu s názvem Na Skále. Obecní úřad Čížkova stanovil společnosti, která zde věž postavila, podmínku, že musí současně sloužit jako turistická rozhledna. Stavba byla hotova na podzim roku 2000 a turistům byla oficiálně zpřístupněna 31. března roku 2001.
Provozovatelem rozhledny je obec Čížkov.

 

Autor: Andrea Štyndlová